Reklama

Kontrowersyjne plakaty. Ktoś nas oszukał?

Opublikowano:
Autor:

Kontrowersyjne plakaty. Ktoś nas oszukał? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kontrowersyjne plakaty z politykami przedstawionymi niemal jak przestępcy pojawiły się również w Płocku. W kilku punktach można natknąć się np. na wizerunek kobiety z zasłoniętymi paskiem oczami. Tak, to Julia Pitera we własnej osobie. Tuż obok dopisek w czerwonej ramce z informacją, że oszukała wyborców.

Kontrowersyjne plakaty z politykami przedstawionymi niemal jak przestępcy pojawiły się również w Płocku. W kilku punktach można natknąć się np. na wizerunek kobiety z zasłoniętymi paskiem oczami. Tak, to Julia Pitera we własnej osobie. Tuż obok dopisek w czerwonej ramce z informacją, że oszukała wyborców.

Kto za tym stoi? Wcale nie żadna partyzantka  ani tym bardziej nie żaden zgorzkniały wyborca, tylko NSZZ „Solidarność”. Związek zawodowy rozpropagował na wpół zakamuflowaną podobiznę posłanki Platformy Obywatelskiej niczym z jakiegoś listu gończego w różnych częściach miasta. Nie zdziwmy się zatem, kiedy jedziemy gdzieś autem albo spacerujemy, a posłanka Pitera nagle zabłyśnie jako bohaterka dużego świetlnego ekranu!

Kiedy jednak już znamy tożsamość, a jest nią nie byle kto, tylko „jedynka” z list wyborczych PO z naszego okręgu w nadchodzących wyborach do europarlamentu, zajmijmy się przesłaniem. Informacja jest raczej krótka, aczkolwiek wystarczająca dosadna: Julia Pitera głosowała za ograniczeniem praw obywatelskich w ustawie o zgromadzeniach, a teraz chce uciec, a jakże, do europarlamentu!

Co to wszystko ma znaczyć? Ano mniej więcej tyle, że NSZZ „Solidarność” aktywnie włącza się w kampanię do Parlamentu Europejskiego i przestrzega przed głosowaniem na ludzi, którzy, wedle oceny związku, popierają działania wymierzone w prawa pracownicze i obywatelskie.

Akcja finansowana ze związkowych składek objęła już swoim zasięgiem największe polskie miasta. Na podobnych plakatach i billboardach pojawią się znani politycy i z prawej i z lewej strony sceny politycznej, m. in. Dariusz Rosati, Jacek Rostowski, Krystyna Szumilas, Kazimierz Kutz, John Godson, Bogdan Zdrojewski czy Władysław Kosiniak-Kamasz i Jarosław Gowin.

Na tym jednak nie koniec. Kampania została przeniesiona także do Internetu. Wystarczy odwiedzić polecaną na plakacie stronę , traktując ją jako szybką ściągawkę z garścią informacji, kto i jak głosował w istotnych dla Polski sprawach. Mamy więc do wyboru listę alfabetyczną wszystkich posłów i senatorów albo podział na sejm, senat, prezydenta RP oraz eurowybory 2014.

Klikając w tą ostatnią opcję, musimy wybrać swój okręg wyborczy. Dopiero wówczas przejdziemy do poszczególnych kandydatów. Siedmiu kandydatów na europosłów doczekało się własnego portfolio. Jak dotąd załapali się, oprócz wspomnianej już Julii Pitery, Ludwik Dorn z ramienia Solidarnej Polski, z Prawa i Sprawiedliwość  Małgorzata Gosiewska, Wojciech Jasiński oraz Zbigniew Kuźmiuk, natomiast z Europy Plus Twój Ruch Armand Ryfiński i Paweł Sajak.

Polityków sprawdzamy według tego, jak zagłosowali w następujących kwestiach: ograniczenia dni wolnych od pracy w związku ze Świętem Trzech Króli, wydłużenia czasu pracy osób niepełnosprawnych, referendum dotyczącego wydłużenia wieku emerytalnego, a następnie samego głosowania w sprawie wydłużenia tego wieku do 67 roku życia, ograniczenia praw obywatelskich w ustawie o zgromadzeniach, antypracowniczych zmian w Kodeksie Pracy i ustawie o związkach zawodowych oraz wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków.

- Jako społeczeństwo musimy doprowadzić do sytuacji, gdzie politycy będą bardziej bali się wyborców niż szefa swojej partii - tłumaczy ideę powstania strony jako narzędzia kontroli wobec polityków na stronie przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. Przypomina też, że to oni są naszymi reprezentantami, dlatego nawołuje do podjęcia świadomej decyzji w dniu wyborów.

Czy kampania związkowców będzie miała jakieś przełożenie na głosowanie 25 maja, przekonamy się już niebawem.

Fot. Portal Płock

To kolejna tego typu akcja związkowców. Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE