Reklama

Kontrolowali trzeźwość kierowców. Znaleźli narkotyki u pasażera

Opublikowano:
Autor:

Kontrolowali trzeźwość kierowców. Znaleźli narkotyki u pasażera - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatnio policjanci informują o znalezieniu woreczków z suszem roślinnym w środku. Raz właścicielem okazuje się pasażer siedzący w aucie, innym razem chodzi o ojca i syna. W jednym przypadku policjanci zostali wezwani z powodu 26-letniego mężczyzny, który miał zachowywać się agresywnie i grozić sąsiadom.

Ostatnio policjanci informują o znalezieniu woreczków z narkotykami w środku. Raz właścicielem okazuje się pasażer siedzący w aucie, innym razem chodzi o ojca i syna. W jednym przypadku policjanci zostali wezwani z powodu 26-letniego mężczyzny, który miał zachowywać się agresywnie i grozić sąsiadom.

Policjanci z gostynińskiej drogówki w poniedziałek prowadzili działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Funkcjonariusze przebadali 312 kierujących, w tym 46 busami i autobusami. Dodatkowo 3 kierujących przebadano pod kątem kierowania pojazdem pod działaniem narkotyków. We wszystkich przypadkach wyniki badań były negatywne, w przeciwieństwie do jednego z pasażerów opla zatrzymanego w Sannikach w trakcie działań policjanta gostynińskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszem SPPP w Płocku.

- Badanie kierującego pod kątem zawartości alkoholu i narkotyków w organizmie nie wykazało żadnych nieprawidłowości, natomiast przy 18-letnim pasażerze mundurowi znaleźli torebkę foliową z suszem roślinnym. Mężczyzna został zatrzymany, a badanie zabezpieczonej substancji wykazało marihuanę. Jeszcze wczoraj, 18-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje sąd - poinformowali funkcjonariusze z Gostynina.

Z kolei policjanci z Sierpca w ciągu dwóch tygodni dwukrotnie ujawnili i zabezpieczyli ponad 40 gramów narkotyków. W styczniu chodziło o ojca i syna także podczas kontroli drogowej passata. Najpierw w torebce w samochodzie znaleziono marihuanę, następnie sprawdzono pobocze drogi. Tym razem, poza marihuaną, był również mefedron (ok. 40 g.). Mężczyzn zatrzymano i przesłuchano. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sierpcu. Drugi przypadek był kilka dni temu, kiedy dyżurny sierpeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o agresywnym wobec sąsiadów z bloku 26-latku. Mężczyzna miał im grozić. Policjanci po dotarciu na miejsce wylegitymowali mieszkańca, z kolei w jego odzieży ujawniono 5 torebek strunowych zawierających marihuanę. Trwa dochodzenie. - Mężczyźnie już zostały przedstawione zarzuty posiadania narkotyków oraz gróźb karalnych kierowanych do swoich sąsiadów. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności - dodają policjanci.

Fot. KMP w Sierpcu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE