Reklama

Kontrolerom w autobusach będą towarzyszyli strażnicy miejscy

Opublikowano:
Autor:

Kontrolerom w autobusach będą towarzyszyli strażnicy miejscy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie bądźcie zaskoczeni częstszym widokiem municypalnych w autobusach Komunikacji Miejskiej. - W celu wzmocnienia bezpieczeństwa podczas kontroli biletów strażnicy miejscy będą wspierać kontrolerów podczas ich pracy zarówno w ciągu dnia, jak i na liniach nocnych - poinformowała rzecznika płockich municypalnych, Jolanta Głowacka.

Nie bądźcie zaskoczeni częstszym widokiem municypalnych w autobusach Komunikacji Miejskiej. – W celu wzmocnienia bezpieczeństwa podczas kontroli biletów strażnicy miejscy będą wspierać kontrolerów podczas ich pracy zarówno w ciągu dnia, jak i na liniach nocnych -– poinformowała rzecznika płockich municypalnych, Jolanta Głowacka.

– Wspólne działania mają zapobiec ewentualnym atakom na kontrolerów, a jednocześnie obecność funkcjonariuszy w naturalny sposób zwiększy bezpieczeństwo, nie tylko w samych pojazdach komunikacji miejskiej, ale także na przystankach. Nie ma tu mowy o żadnej ochronie, każdy robi swoje. Patrole Straży Miejskiej po prostu dbają o bezpieczeństwo pasażerów, a ich obecność ma charakter prewencyjny – zastrzega Jolanta Głowacka.

Dodatkowo uzgodniono dla kontrolerów i kierowcy autobusów tzw. szybkę ścieżkę powiadomień dyżurnego straży miejskiej, gdy dojdzie do jakiegoś incydentu i potrzebna będzie szybka reakcja mundurowych.

Innym przejawem współpracy między municypalnymi a Komunikacją Miejską był pomysł z wprowadzeniem interwencyjnej wiadomości SMS wysłanej na numer 661 000 986. – Pasażerowie mogą dyskretnie powiadomić strażników o zagrożeniu czy przypadkach łamania prawa w autobusach komunikacji miejskiej. Z kolei w ramach Akademii Młodego Pasażera Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej prowadzi z Komunikacją Miejską projekt pod nazwą "Lekcja w zajezdni". Akademia Młodego Pasażera to projekt skierowany do najmłodszych  pasażerów. Jest to działanie na rzecz edukacji dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania ze środków transportu publicznego. Celem projektu jest kształtowanie pozytywnego zachowania i przekazywanie zasad podróżowania autobusem - przypomina rzeczniczka.

[ZT]11531[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE