Reklama

Kontakt do wszystkich dzielnicowych w jednej aplikacji

Opublikowano:
Autor:

Kontakt do wszystkich dzielnicowych w jednej aplikacji  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Adresy wszystkich posterunków, komisariatów i komend w telefonie, a także kontakty do ośmiu tysięcy dzielnicowych rozsianych po całym kraju. Policja przypomina o aplikacji "Moja Komenda".

Adresy wszystkich posterunków, komisariatów i komend w telefonie, a także kontakty do ośmiu tysięcy dzielnicowych rozsianych po całym kraju. Policja przypomina o aplikacji "Moja Komenda". 

Dzielnicowi to policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt z lokalnymi społecznościami. Współpracują z mieszkańcami, radami osiedli, aby wspólnie zdiagnozować i rozwiązać problemy. 

Jako jedne z głównych zadań dzielnicowych policja wymienia: 

  • prowadzenie rozpoznania przydzielonego mu rejonu pod względem osobowym, terenowym, zjawisk i zdarzeń mających wpływ na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego;
  • realizowanie zadań z zakresu profilaktyki społecznej;
  • realizowanie zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
  • rozwiązywanie konfliktów sąsiedzkich w zakresie pozostającym we właściwości Policji;
  • dokonywanie wywiadów i ustaleń na rzecz podmiotów uprawnionych;
  • realizowanie zadań z zakresu ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń;
  • kontrolowanie przestrzegania prawa powszechnie obowiązującego oraz przepisów prawa miejscowego.

Policja przypomina o aplikacja "Moja Komenda', która pomoże znaleźć właściwego dzielnicowego i ułatwi z nim kontakt. Baza zawiera kontakt do wszystkich ośmiu tysięcy dzielnicowych, a nawigacja ułatwi znalezienie posterunku. Wystarczy umożliwić geolokalizację lub wpisać nazwę miejscowości. 

- Dzięki aplikacji mogą Państwo odnaleźć najbliższą jednostkę policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail - mówi mł. asp. Marta Lewandowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - Warto podkreślić, iż w policji dla Państwa wygody, wprowadzono zasadę stałego numeru telefonu komórkowego oraz adresu e - mail, który jest „przypisany” do określonego rejonu służbowego, nawet w sytuacji zmiany personalnej na stanowisku dzielnicowego, dane te nie ulegają zmianie.

Warto pamiętać, że dzielnicowi nie działają całodobowo, ale aplikacja przekieruje nas do jednostek, które pełnią służbę. Uwaga: aplikacja nie służy do składania zgłoszeń o popełnieniu przestępstwa czy wykroczenia. W nagłych przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe 112 lub 997. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE