Reklama

Konkursy na dyrektorów szkół. Kto wygrał?

Opublikowano:
Autor:

Konkursy na dyrektorów szkół. Kto wygrał? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowych dyrektorów ma między innymi Gimnazjum nr 8 na Podolszycach, a także Budowlanka. Nie wybrano natomiast dyrektora Małachowianki.

Nowych dyrektorów ma między innymi Gimnazjum nr 8 na Podolszycach, a także Budowlanka. Nie wybrano natomiast dyrektora Małachowianki.

Ratusz zakończył konkurs na 12 dyrektorów szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych na terenie Płocka, których organem prowadzącym jest miasto. Kadencja na dyrektorskim stołku trwa pięć lat i po upływie tego czasu trzeba przeprowadzić nabór. Co pięć lat szkoła, zwłaszcza belfrowie, na chwilę wstrzymują oddech, by na początku lipca dowiedzieć się, czy 1 września zastaną w gabinecie uwielbianego  albo znienawidzonego szefa, czy też będzie tam urzędował ktoś nowy.

W tym roku zdecydowanie najgorętsze emocje były w płockiej Małachowiance, której do tej pory szefowała Renata Kutyło-Utzig, a także w Zespole Szkół nr 5 na Podolszycach, w którego skład wchodzi Gimnazjum nr 8.  Kandydatury oceniała komisja złożona z przedstawicieli Urzędu Miasta, kuratorium, związków zawodowych i rodziców, ale ostatnie słowo należało do prezydenta Andrzeja Nowakowskiego.

Jak dziś poinformował Ratusz, dziś, w piątek, prezydent podpisał zarządzenie konkursy na dyrektorów szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez miasto.

Jedynie w Małachowiance konkurs nie został rozstrzygnięty, co oznacza, że na razie szkoła nie ma dyrektora i że najprawdopodobniej Renata Kutyło-Utzig nie będzie już zarządzać najstarszą szkołą w Polsce.

- Pani Renata Kutyło-Utzig nie uzyskała wymaganej liczby głosów wśród członków komisji, a jej kontrandydat Robert Majewski nie dostarczył odpowiedniego dokumentu dotyczącego stopnia nauczyciela dyplomowanego i tym samym nie został dopuszczony do przesłuchań przed komisją konkursową, dlatego konkurs jest nierozstrzygniety - mówi Alina Boczkowska  z biura prasowego Ratusza.

Nowe rządy zaprowadzą za to m.in. dwie dyrektorki - w Zespole Szkół nr 5 na Podolszycach na dyrektorskie stanowisko wraca Małgorzata Dąbrowska, która dotąd była dyrektorką działającego przy PWSZ niewielkiego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Wraca, bo przed tym, jak dyrektorem został Mariusz Michalski, kierowała ona szkołą na Podolszycach.

Co z Małachowianką?  - Kwestię tę reguluje ustawa o systemie oświaty - przypomina Alina Boczkowska. - Według przepisów, jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonej osobie po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej szkoły. Może też ogłosić nowy konkurs. Prezydent nie podjął jeszcze decyzji odnośnie trybu powierzenia stanowiska.

W wyniku konkursu wyłoniono następujących kandydatów:

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Płocku, ul. Gałczyńskiego 7

Małgorzata Wiśniewska

Miejskie Przedszkole nr 4  im. „Jasia i Małgosi” w Płocku, ul. Czwartaków 18b

Teresa Fijałkowska

Miejskie Przedszkole nr 5 w Płocku, ul. Lachmana 28

Elżbieta Brześcińska

Miejskie Przedszkole nr 21 w Płocku, ul. Mikołaja Reja 4

Ewa Banach

Miejskie Przedszkole nr 27 w Płocku, ul. Mikołaja Reja 28

Małgorzata Maria Bor

Miejskie Przedszkole nr 29 w Płocku, ul. Kochanowskiego 7

Zdzisława Żuk

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Płocku, ul. Cicha 12a

Elżbieta Tyszka

Szkoła Podstawowa nr 18 im. Jana Zygmunta Jakubowskiego w Płocku, ul. Jasna 8

Jarosław Kalaszczyński

Zespół Szkół nr 5 w Płocku, ul. Gen. Tadeusza Kutrzeby 2a

Małgorzata Dąbrowska

Zespół Szkół nr 6 w Płocku, ul. 3 Maja 4

Mirosław Piątek

Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku, ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 4.

Anna Betke

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE