Reklama

Konkurs z Kazikiem rozstrzygnięty. Bilet dla…

Opublikowano:
Autor:

Konkurs z Kazikiem rozstrzygnięty. Bilet dla… - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaproszenie na koncert Kazika Staszewskiego z kwartetem Pro Forma dostanie pani Joanna z Płocka. Niech powrócą wspomnienia z młodzieńczych lat, gdy... "nie było dzieci w domu"!

Zaproszenie na koncert Kazika Staszewskiego z kwartetem Pro Forma dostanie pani Joanna z Płocka. Niech powrócą wspomnienia z młodzieńczych lat, gdy... "nie było dzieci w domu"!

Już jutro, w środę, Kazik Staszewski wykona w płockim teatrze kultowe piosenki swojego ojca, Stanisława Staszewskiego w niecodziennych aranżacjach, bo z kwartetem Pro Forma. Zaoferowaliśmy Wam podwójną wejściówkę na ten koncert, musieliście jednak wysłać nam swoje wspomnienia związane z artystą albo zdjęcie. Spośród nadesłanych listów najbardziej spodobało nam się wspomnienie pani Joanny - matki, żony, dorosłej kobiety, która nuci „Gdy nie ma dzieci w domu” i z nostalgią wspomina zachwyt sprzed 20 lat nad „Jeszcze Polska”.

Pani Joanna z Płocka:

Dwadzieścia parę lat temu, wchodzenie w dorosłość, pierwsze imprezy, miłość,  wolność... Początkowe zachłyśnięcie się wolnością i dorosłością przynosi  jednak rozczarowanie. I wtedy Kazik "Jeszcze Polska". Niewiarygodne! On śpiewa  o tym, co czuję, a czego nie potrafię nazwać. Tekst prosty, ale nie banalny,  znakomicie opisujący rzeczywistość słowami, których ja nie odważyłabym się użyć.

Słuchałam wcześniej KULTU, miałam kasety (nadal je mam), ale "Jeszcze  Polska" było jak objawienie. Analizując ten tekst teraz, wciąż "powala" mnie jego aktualność. Niewiele się zmieniło. Niestety.

Później "nasze" drogi z Kazikiem się rozeszły. Oczywiście wpadały mi w ucho  utwory, które osiągały popularność i były nagłaśniane przez media. Ale  codzienność, dzieci, praca, dom, nie ułatwiały rozwijania fascynacji
muzycznych. I nagle znowu Kazik - "Gdy nie ma dzieci". Genialne! Tak właśnie jest!  Albo prawie tak ;) Tekst ten towarzyszy mi zawsze, kiedy dzieciaki wyjeżdżają. I  zawsze przywołuje uśmiech. Teraz, kiedy mam więcej czasu, z przyjemnością wracam do młodzieńczych  fascynacji. Ogromną radość sprawiłoby mi usłyszenie Kazika na żywo.Gratulujemy i zachęcamy: zaglądajcie codziennie na portal, w nieodległych planach kolejne konkursy!


Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE