Reklama

Reklama

Koniec z tragicznymi wypadkami? Powstanie rondo pod Płockiem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Koniec z tragicznymi wypadkami? Powstanie rondo pod Płockiem - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym roku w tym miejscu doszło do wielu kolizji i kilku wypadków. W wyniku najtragiczniejszego z nich zmarły dwie osoby.

Reklama

Chodzi o skrzyżowanie w Białej koło Płocka, to gmina Stara Biała. W listopadzie ub.r. po zderzeniu aut na skrzyżowaniu dróg powiatowych w szpitalu zmarli 33-letni mężczyzna i 72-letnia kobieta. 

Ponieważ niebezpieczne zdarzenia powtarzały się, wójt gminy Stara Biała zaapelował do starosty płockiego o pilne rozwiązanie kwestii niebezpiecznego skrzyżowania. Jeszcze w 2020 r. zaproponował budowę ronda.

Co się dzieje w sprawie skrzyżowania ulic Sienkiewicza (droga powiatowa nr 2908W) i Kordeckiego (droga powiatowa nr 6905W)?

- Zwróciliśmy się do starosty o podjęcie działań w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy i wszystkich podróżnych - usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy Stara Biała. - To drogi powiatowe, więc decyzje należą właśnie do starostwa.

Z kolei w Zarządzie Dróg Powiatowych w Płocku dowiedzieliśmy się, że w kwietniu w tym niebezpiecznym miejscu ustawiono podświetlone, aktywne znaki "stop", a jednocześnie powstaje projekt ronda, które ma zastąpić skrzyżowanie.

Kiedy może powstać rondo? Na odpowiedź czekaliśmy... ponad 20 dni.  

- Zlecona została do wykonania dokumentacja projektowa polegająca na rozbudowie skrzyżowania - budowa skrzyżowania o ruchu okrężnym - drogi powiatowej Parzeń - Kamionki - Stara Białą - granice Płocka z drogą powiatową Srebrna - Draganie - poinformował starosta płocki Mariusz Bieniek.

Trwa proces projektowania, uzyskiwane są niezbędne opinie, uzgodnienia i decyzje. Wykonana została dokumentacja geotechniczna dotycząca warunków gruntowo-wodnych w podłożu drogi.

- Proces projektowy powinien zakończyć się do końca bieżącego roku, wtedy też znana będzie dokładna wartość inwestycji - dodaje starosta.

Termin realizacji nie jest jeszcze znany. Pewne jest, że wysoki koszt oznacza konieczność pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania, z których powiat systematycznie korzysta - zarówno unijnych, jak i rządowych.

- Zakładamy, że realizacja mogłaby się rozpocząć w 2022 roku - przewiduje Mariusz Bieniek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy