Reklama

Reklama

Koniec z tragicznymi wypadkami? Powstanie rondo pod Płockiem

Opublikowano: pt, 11 cze 2021 04:00
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Koniec z tragicznymi wypadkami? Powstanie rondo pod Płockiem - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym roku w tym miejscu doszło do wielu kolizji i kilku wypadków. W wyniku najtragiczniejszego z nich zmarły dwie osoby.

Reklama

Chodzi o skrzyżowanie w Białej koło Płocka, to gmina Stara Biała. W listopadzie ub.r. po zderzeniu aut na skrzyżowaniu dróg powiatowych w szpitalu zmarli 33-letni mężczyzna i 72-letnia kobieta. 

Ponieważ niebezpieczne zdarzenia powtarzały się, wójt gminy Stara Biała zaapelował do starosty płockiego o pilne rozwiązanie kwestii niebezpiecznego skrzyżowania. Jeszcze w 2020 r. zaproponował budowę ronda.

Co się dzieje w sprawie skrzyżowania ulic Sienkiewicza (droga powiatowa nr 2908W) i Kordeckiego (droga powiatowa nr 6905W)?

- Zwróciliśmy się do starosty o podjęcie działań w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy i wszystkich podróżnych - usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy Stara Biała. - To drogi powiatowe, więc decyzje należą właśnie do starostwa.

Z kolei w Zarządzie Dróg Powiatowych w Płocku dowiedzieliśmy się, że w kwietniu w tym niebezpiecznym miejscu ustawiono podświetlone, aktywne znaki "stop", a jednocześnie powstaje projekt ronda, które ma zastąpić skrzyżowanie.

Kiedy może powstać rondo? Na odpowiedź czekaliśmy... ponad 20 dni.  

- Zlecona została do wykonania dokumentacja projektowa polegająca na rozbudowie skrzyżowania - budowa skrzyżowania o ruchu okrężnym - drogi powiatowej Parzeń - Kamionki - Stara Białą - granice Płocka z drogą powiatową Srebrna - Draganie - poinformował starosta płocki Mariusz Bieniek.

Trwa proces projektowania, uzyskiwane są niezbędne opinie, uzgodnienia i decyzje. Wykonana została dokumentacja geotechniczna dotycząca warunków gruntowo-wodnych w podłożu drogi.

- Proces projektowy powinien zakończyć się do końca bieżącego roku, wtedy też znana będzie dokładna wartość inwestycji - dodaje starosta.

Termin realizacji nie jest jeszcze znany. Pewne jest, że wysoki koszt oznacza konieczność pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania, z których powiat systematycznie korzysta - zarówno unijnych, jak i rządowych.

- Zakładamy, że realizacja mogłaby się rozpocząć w 2022 roku - przewiduje Mariusz Bieniek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +0 / -2

  Ciekawski

  To wreszcie gdzie będzie te rondo? Pod Płockiem czy koło Płocka ? ?

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -3

  jaja

  Może lepiej sprawdziłby się jakiś fotoradar? Rondo w tym rejonie chętnie bym zobaczył na skrzyżowaniu Łukasiewicza z Chemików, czy Zgielnieckiego - tam jest znacznie, znacznie większy ruch (bo oprócz wyjeżdżających z miasta przejeżdżają tamtędy także płocczanie). Nie dość, że są problemy z przejazdem (typu wbicie się w Zgielnieckiego w godzinach szczytu), to jeszcze korek na Chemików spokojnie osiąga ze 300m. Można tam wymalować choćby 2 pasy, ułatwiając przejazd na wprost, ale cóż... w Płocku to za trudne.

 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -1

  J60

  Skrzyżowanie o ruchu okrężnym służy do usprawnienia ruchu drogowego/rozładowanie korków na drodze /przy dużym natężenie ruchu.

 • 4 miesiące temu | ocena +5 / -0

  J60

  Brak przestrzegania kodeksu drogowego, kultury na drodze i ignorowanie znaków drogowych, dla"mistrzów"kierownicy nie będzie problemu dachowanie przez rondo.

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -1

  Rogozińska

  ciekawe czy ulicę Rogozińską ktoś kiedyś zdecyduje sie wyremontować, droga Niczyja. Tam pobocza dla bezpiecznego poruszania pieszych czy rowerów nie uświadczysz, a stan nawierzchni ciężko skomentować

 • 4 miesiące temu | ocena +5 / -15

  Mike

  Rondo w tym miejscu będzie porażka zwłaszcza w zimę i w niedzielę kiedy jest zwiększony ruch z kosciola

 • 4 miesiące temu | ocena +8 / -5

  ech

  A wystarczyło dawno temu spowalniacze położyć i pomalować na czerwono. Prosto, tanio, skutecznie.

  • 4 miesiące temu | ocena +3 / -1

   wahacz

   Ale to jest poza granicami Płocka... a jak wiadomo to tam panuje, epidemia progów na każdym kroku, wyjątkowo kanciastych (niewygodnych) i niszczących zawieszenie. Robią tego tyle, że dla powiatu już nic nie zostaje.

  • 4 miesiące temu | ocena +3 / -1

   Bo władza

   nie dba o ludzi. Ona DBA o PINIĘDZE.