Reklama

Koniec z przestawianiem zegarków? Zaskakujący obrót sprawy

Opublikowano:
Autor:

Koniec z przestawianiem zegarków? Zaskakujący obrót sprawy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To jedna z niewielu ustaw, co do której partie polityczne były zgodne. Zmiana czasu to relikt przeszłości, a dziś to nic więcej, tylko szereg utrudnień i niedogodności. W sejmie pojawił się projekt, zgodnie z którym problem zniknąłby już za rok. Jest jedno ale.

To jedna z niewielu ustaw, co do której partie polityczne były zgodne. Zmiana czasu to relikt przeszłości, a dziś to nic więcej, tylko szereg utrudnień i niedogodności. W sejmie pojawił się projekt, zgodnie z którym problem zniknąłby już za rok. Jest jedno ale. 

Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego złożyli projekt, zgodnie z którym od 1 października 2018 roku cały czas posługiwalibyśmy się czasem letnim. Sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych jednogłośnie poparła projekt, który teraz trafił do rządu. Okazuje się, że z nowelizacją prawa może być problem. 

[ZT]16961[/ZT]

Jak poinformowała w poniedziałek Gazeta Prawna, na drodze może stanąć interpretacja dyrektywy unijnej. Według rządu odejście od zmiany czasu łamałoby prawo Unii Europejskiej. Premier zapowiedziała, że Polska zwróci się w tej sprawie do Komisji Europejskiej.

Zmianę czasu stosuje dziś niemal cała Europa. Jedyny wyjątek z Europejskiego Obszaru Gospodarczego stanowi Islandia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE