Reklama

Koniec z paleniem e-papierosów w busach. Błyskawiczna reakcja

Opublikowano:
Autor:

Koniec z paleniem e-papierosów w busach. Błyskawiczna reakcja  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już niebawem w busach firmy Marqs pojawią się wywieszki informujące o zakazie palenia e-papierosów. To reakcja na informacje o młodzieży palącej e-papierosy na trasie Płock-Gostynin.

Już niebawem w busach firmy Marqs pojawią się wywieszki informujące o zakazie palenia e-papierosów. To reakcja na informacje o młodzieży palącej e-papierosy na trasie Płock-Gostynin.

Jeden z Czytelników poinformował nas niedawno, że dwukrotnie spotkał się z przypadkami palenia w busach firmy Marqs e-papierosów. 

– W obu przypadkach problem dotyczył młodych ludzi w wieku 16-18 lat, którzy na zwracaną im uwagę reagowali jedynie głupawymi uśmieszkami. Całe szczęście, że nie byli agresywni – powiedział nam Czytelnik. – Dym z e-papierosów drażnił wielu pasażerów. Nie wiem dlaczego nikt poza mną nie zwrócił na to uwagi. 

Zanim zwróciliśmy się w tej sprawie do firmy Marqs, sprawdziliśmy regulacje prawne dotyczące kwestii e-papierosów. Okazało się, że od 8 września 2016 roku obowiązuje nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Znowelizowana ustawa zakazuje „palenia papierosów elektronicznych” w miejscach publicznych: na terenie placówek ochrony zdrowia, szkół, uczelni, w pomieszczeniach kultury i wypoczynku publicznego, w środkach transportu publicznego, na przystankach, w obiektach sportowych itd. Czyli w tych samych miejscach, w których nie można palić zwykłych papierosów. Jako „palenie papierosów elektronicznych” uznaje się w ustawie „spożycie pary zawierającej nikotynę, wydzielanej przez papieros elektroniczny”. 

Reakcja Marka Flejszmana, właściciela firmy Marqs, na nasze pytanie w sprawie palenia w busach e-papierosów była natychmiastowa. 

– Bez odpowiednich przepisów prawnych byłaby to jedynie walka z wiatrakami – powiedział nam  Marek Flejszman. – W takim wypadku mamy jednak podstawy do działania. W busach pojawią się stosowne wywieszki, porozmawiamy z kierowcami. Będą też kontrole busów. Zajmiemy się tym  niezwłocznie. Dziękuje za poruszenie tematu.

Czy uczniowie płockich szkół średnich dojeżdżający z miejscowości położonych między Gostyninem a Płockiem zrozumieją, że palenie e-papierosów szkodzi zdrowiu?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE