Reklama

Koniec z dziurami. Ulica już jak nowa

Opublikowano:
Autor:

Koniec z dziurami. Ulica już jak nowa  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się długo wyczekiwany przez mieszkańców remont ul. Wolskiego. Na szczęście wszystko odbyło się w terminie, zanim jeszcze zaczną się prawdziwe utrudnienia związane z nastaniem okresu zimowego. Dzięki temu żadnego kierowcę nie poniosą już nerwy, kiedy koła samochodu wpadną w kolejną dziurę.

Zakończył się długo wyczekiwany przez mieszkańców remont ul. Wolskiego. Na szczęście wszystko odbyło się w terminie, zanim jeszcze zaczną się prawdziwe utrudnienia związane z nastaniem okresu zimowego. Dzięki temu żadnego kierowcę nie poniosą już nerwy, kiedy koła samochodu wpadną w kolejną dziurę.

Kierowcy przejeżdżający ul. Wolskiego mogą odetchnąć z ulgą. Jeszcze pod koniec sierpnia pisaliśmy o przetargu na wyremontowanie jezdni, chodników i zatok parkingowych od skrzyżowania z Tysiąclecia do Batalionów Chłopskich, a teraz cała ulica przeszła kompleksowy remont. Śmiało możemy już nią przejeźdżać bez żadnych obaw o napotkanie jakiejś wyrwy.

W przeciągu ostatnich dwóch miesięcy wymieniono nawierzchnię asfaltową i wzmocniono ją dodatkowo siatką szklano-węglową (4.530 m2). Oprócz kierowców, także piesi mogą być zadowoleni. Położono nowe chodniki z kostki betonowej (1.693 m2) oraz zadbano o wymianę krawężników i obrzeży chodnikowych z czerwonej kostki (odpowiednio 894 i 501 m). Pomyślano o remoncie zatok postojowych dla samochodów (624,5 m2) oraz o studzienkach i wpustach ulicznych kanalizacji deszczowej.

Umowę na remont Miejski Zarząd Dróg podpisał 8 września tego roku z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów „Kobylarnia” S.A. Koszt inwestycji opiewał na sumę 853.862,66 zł.

Czytaj też:

Fot. UMP

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE