Reklama

Koniec remontu ulicy Kazimierza Wielkiego

Opublikowano:
Autor:

Koniec remontu ulicy Kazimierza Wielkiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się przebudowa ulicy Kazimierza Wielkiego. - Inwestycja obejmowała nie tylko to, co na powierzchni, ale także pod nią. W efekcie zbudowaliśmy ulicę od podstaw – mówił w piątek prezydent miasta, Andrzej Nowakowski.

Zakończyła się przebudowa ulicy Kazimierza Wielkiego. - Inwestycja obejmowała nie tylko to, co na powierzchni, ale także pod nią. W efekcie zbudowaliśmy ulicę od podstaw – mówił w piątek prezydent miasta, Andrzej Nowakowski.

Koniec z utrudnieniami dla kierowców na ul. Kazimierza Wielkiego. Na jezdni o długości 1406 metrów położono już nową nawierzchnię asfaltową. Przedsięwzięcie obejmowało również prace pod ziemią związane z rozdziałem kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. Piesi zyskali już równiutkie chodniki z zainstalowanym nowym, energooszczędnym oświetleniem, natomiast rowerzyści ścieżki rowerowe o szerokości dwóch metrów.

Zadań do wykonania było sporo. Najpierw przystąpiono do prac rozbiórkowych, później zaczęła się budowa nowego kolektora kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi i przyłączeniami do budynków. Wykorzystano również stary kolektor kanalizacji ogólnospławnej, aby służył kanalizacji sanitarnej. Dopiero po tym etapie można było zrekonstruować jednię, umieścić oznakowanie i nasadzić drzewa.

Inwestycja kosztowała przeszło 6,5 mln zł. Połowa kwoty pochodziła z tzw. schetynówki, czyli z II etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Odpowiadały za nią Wodociągi Płockie i Miejski Zarząd Dróg. Wykonawcą było konsorcjum film „Molewski” Sp. z o. o. z Włocławka i „Invest Development” Sp. z o. o. z Chodeczy.

Prace na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja powinny zakończyć się ostatecznie do połowy grudnia. Jednak to nie koniec utrudnień w centrum miasta, na co zwracał uwagę prezydent Nowakowski. W 2016 roku zaplanowano rozdział kanalizacji na ul. Gradowskiego, a w kolejce czeka jeszcze ul. Łukasiewicza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE