Reklama

Reklama

Konflikt w PWSZ. Kto ma odejść, rektor czy prorektorzy?

Opublikowano: pt, 10 lis 2017 11:56
Autor:

Konflikt w PWSZ. Kto ma odejść, rektor czy prorektorzy?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej postawił ultimatum. Przynajmniej jedna osoba powinna odejść ze sprawowanej funkcji.

Reklama

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej postawił ultimatum. Przynajmniej jedna osoba powinna odejść ze sprawowanej funkcji. 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa przygotowała oświadczenie w związku z doniesieniami o rezygnacji rektora uczelni, prof. nadzw. dr hab. n. med.  Macieja Słodkiego. Nieoficjalnie w gronie żaków wspominało się o konflikcie między nim a prorektorami, prorektor ds. nauki i rozwoju dr Anną Nowacką i prorektor ds. studenckich i dydaktyki dr Anną Suwalską-Kołecką. Przypominano również sprawę możliwego połączenia płockiego PWSZ z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na co z kolei nie wyraził zgody senat uczelni. Przypomnijmy też, że są problemy na uczelni związane ze zmniejszonym dofinansowaniem w postaci państwowej dotacji, a także, o czym ostatnio wspominał prof. Słodki, państwowe wyższe szkoły zawodowe w Polsce nie będą mogły, zgodnie z założeniami nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, wchodzić w federacje z uniwersytetami, łącząc potencjał akademicki, co oddala marzenia o akademii. 

[ZT]16860[/ZT]

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z PWSZ. W piątek ostatecznie wpłynęło krótkie oświadczenie:

- W odpowiedzi na pytania dotyczące rezygnacji prof. nadzw. dr. hab. Macieja Słodkiego ze stanowiska Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku informuję, że rektor ze względu na utratę zaufania nie widzi możliwości dalszej współpracy z prorektorami uczelni, dlatego poprosił ich o rezygnację ze stanowisk. W przypadku braku rezygnacji prorektorów, prof. Maciej Słodki zapowiedział, że sam zrezygnuje ze stanowiska rektora.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (12)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.