Reklama

Komunikat z Ratusza w sprawie jakości wody

Opublikowano:
Autor:

Komunikat z Ratusza w sprawie jakości wody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek w płockim Ratuszu odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane przez prezydenta Płocka dotyczące sytuacji po awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka". Najważniejsze pytanie pozostaje niezmienne - czy woda, która leci z kranów w naszych domach, nadaje się do spożycia.

W poniedziałek w płockim Ratuszu odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane przez prezydenta Płocka dotyczące sytuacji po awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka". Najważniejsze pytanie pozostaje niezmienne - czy woda, która leci z kranów w naszych domach, nadaje się do spożycia.

W posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wzięli udział przedstawiciele Wodociągów Płockich, Sanepidu, ratuszowego Wydziału Zarządzania i Spraw Obronnych oraz Wydziału Kształtowania Środowiska, Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Powiatowego Lekarza Weterynarii i służb mundurowych.

- Woda dostarczana mieszkańcom Płocka jest zdatna do picia - czytamy w przysłanym komunikacie z Urzędu Miasta Płocka. - Parametry wody dostarczanej mieszkańcom nie zmieniły się w okresie przed i po awarii kolektora ścieków w Warszawie. Sytuacja jest stabilna i monitorowana. Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz prezes Wodociągów Płockich poinformowali, że zintensyfikowane badania próbek wody – zarówno surowej (przed uzdatnieniem), jak i wody uzdatnionej potwierdzają, że woda w wodociągu płockim spełnia wymagania dla wody przeznaczonej do spożycia. Wyniki publikowane są na stronach internetowych Wodociągów Płockich i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Natomiast należy unikać kąpieli i uprawiania sportów wodnych w Wiśle, a także nie należy korzystać z wody pobieranej bezpośrednio z Wisły do pojenia zwierząt i podlewania upraw.

Przypomnijmy, że we wtorek 27 sierpnia w Warszawie doszło do awarii kolektora przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Zdecydowano się na skierowanie nieczystości do kolektor rezerwowego, który z kolei przestał funkcjonować w środę. Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły. W piątek problem zaczął dotyczyć również płocczan.

Wciąż trwa akcja zatrzymania zrzutu ścieków do Wisły w Warszawie. Zdecydowano o budowie mostu pontonowego na Wiśle. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie poinformowało, że w poniedziałek żołnierze będą łączyć elementy mostu pontonowego. Konstrukcja powstanie jeszcze dzisiaj, a jutro do 14.00 będzie w pełni sprawna, by układać na niej rury. Bypass będzie się składał z dwóch nitek rur o średnicy 100 cm i łącznej długości 2200 m. Dzięki temu miałby zostać przerwany awaryjny zrzut ścieków do Wisły, a nieczystości będą przetransportowane do oczyszczalni "Czajka".

W sobotę rozpoczęto proces ozonowania ścieków tuż przed wpuszczeniem ich do rzeki, aby w wodzie było mniej bakterii, za to więcej tlenu.

[ZT]23326[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE