Reklama

Reklama

Komunikacja Miejska walczy z nieuczciwymi pasażerami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Kaźmierczak

Komunikacja Miejska walczy z nieuczciwymi pasażerami - Zdjęcie główne

foto Krzysztof Kaźmierczak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gdyby wszyscy pasażerowie posiadali ważny bilet, kontrolerzy nie byliby potrzebni. Świat nie jest jednak idealny, a miejski przewoźnik w Płocku postanowił ograniczyć możliwości oszustwa.

Reklama

Posiadanie ważnego biletu to obowiązek pasażera. Stali pasażerowie korzystają zazwyczaj z biletów długookresowych, okazjonalni jednorazówek. Takie bilety można kupić w kilkudziesięciu sklepach w Płocku (i tak można zapłacić gotówką), w biletomacie w autobusie (płatność tylko bezgotówkowa) oraz za pośrednictwem różnych aplikacji. I o tę ostatnią formę płatności rozbija się problem.

W Komunikacji Miejskiej problem dostrzeżono kilka miesięcy temu. W jaki sposób oszukiwali pasażerowie? To dość proste - osoby posiadające smartfony używały aplikacji do zakupu biletu, przygotowały wszystko, ale... zwklekały z potwierdzeniem zakupu. Tacy pasażerowie po prostu czekali, aż kontrolerzy wsiądą do pojazdu lub nawet będą zbliżać się do danej osoby i dopiero wówczas finalizowali tranzakcję. Kontrolerzy oczywiście nie są w stanie sprawdzić każdego autobusu, więc przewoźnik tracił na takich pasażerach. 

W końcu miejski przewoźnik powiedział "stop". Od początku 2023 roku osoby kupujące bilety jednorazowe w aplikacjach mobilnych muszą wpisać także numer boczny pojazdu. W momencie rozpoczęcia kontroli w danym autobusie opcja kupowania biletów będzie wyłączona. W Komunikacji Miejskiej liczą, że taka zmiana zniweluje straty, jakie powodują nieuczciwi pasażerowie. 

W przypadku biletów papierowych i długookresowych nic się nie zmienia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy