Reklama

Komunikacja Miejska testuje nowy autobus. Zaprasza na bezpłatne przejazdy

Opublikowano:
Autor:

Komunikacja Miejska testuje nowy autobus. Zaprasza na bezpłatne przejazdy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunikacja Miejska w Płocku rozpoczęła testy nowego autobusu. Do 12 października na drogach miasta zobaczymy nowoczesną, elektryczną maszynę, która łączyć ma przyszłość z historią. Autobus jeździć będzie z...konduktorem z epoki i zabierze płocczan na bezpłatne kursy.

Komunikacja Miejska w Płocku rozpoczęła testy nowego autobusu. Do 12 października na drogach miasta zobaczymy nowoczesną, elektryczną maszynę, która łączyć ma przyszłość z historią. Autobus jeździć będzie z...konduktorem z epoki i zabierze płocczan na bezpłatne kursy.

To akcja zorganizowana na 60-lecie KM Płock. Dziennie autobus przejedzie 300 km po ulicach Płocka na często uczęszczanych przez mieszkańców trasach - łączących obrzeża z centrum. Testowany autobus będzie skierowany na wybrane kursy w godzinach między 4 rano a 21. Pojazd będzie realizował trasy nr 2, 3, 7, 19, 22 i 26.

Dodatkowo, od poniedziałku do piątku między godziną 10:00 a 16:00, w autobusie spotkamy konduktora z minionej epoki, u którego - za dowolną kwotę - będziemy mogli kupić okolicznościowy bilet i tym samym zasilić konta akcji charytatywnych. Pieniądze zostaną przekazane na lek dla walecznej Zosi, która walczy z chorobą SMA oraz dla Antosia, zmagającego się z nowotworem.

Autokar to 12-metrowy Yutong E12, który zmieści 33 osoby siedzące i 60 - stojących,  Autobus wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 215 kW. Testy potrwają do 12 października. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE