Reklama

Kompletnie pijani kierowcy. Jeden wydmuchał trzy promile

Opublikowano:
Autor:

Kompletnie pijani kierowcy. Jeden wydmuchał trzy promile  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci tylko przez ostatnie 24 godziny złapali dwóch nietrzeźwych kierowców. Łączny ich wynik na alkomacie to około pięć promili.

Policjanci tylko przez ostatnie 24 godziny złapali dwóch nietrzeźwych kierowców. Łączny ich wynik na alkomacie to około pięć promili. 

Tym razem policjanci zdążyli zareagować, zanim wydarzyła się tragedia. Kierująca motorowerem kobieta została zatrzymana na Narodowych Sił Zbrojnych. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychany powietrzu. Jeszcze "lepszy" wynik miał kierowca zatrzymany w Radzanowie - tu alkomat wskazał prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 

- Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabroniona - mówi sierż. szt. Marta Lewandowska, rzeczniczka prasowa płockiej policji. 

Zatrzymani odpowiedzą teraz na zarzut z artykułu 178 kodeksu karnego: 

Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W środę odnotowano siedem kolizji - sześć na terenie miasta i jedną w powiecie. 

Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z wideorejestratorem w godz. 17:00-1:00 na terenie miasta Płocka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE