Reklama

Reklama

Kompleksowa przebudowa kolejnej drogi w Płocku. Będzie zamknięta przez kilka miesięcy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMP

Kompleksowa przebudowa kolejnej drogi w Płocku. Będzie zamknięta przez kilka miesięcy - Zdjęcie główne

foto UMP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczyna się kolejna inwestycja drogowa w Płocku. W najbliższy czwartek startuje kompleksowa przebudowa jednej z ulic. Wykonawca ma 13 miesięcy na realizację zadania.

Reklama

Jak podają w urzędzie, chodzi o przebudowę ul. Batalionów Chłopskich. Prace mają rozpocząć się w czwartek, 26 stycznia. Ich zakres będzie duży.

Czytaj więcej: 36-latka "wjechała" w tył opla. Podróż zakończyła w rowie

- Na całym odcinku tej ulicy - od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ulicami 7 czerwca 1991 roku oraz Narodowych Sił Zbrojnych - zbudujemy kanalizację deszczową, następnie ułożymy nową nawierzchnię, chodniki, wyremontujemy parkingi i zainstalujemy nowoczesne, energooszczędne oświetlenie – powiedział Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Prace mają kosztować około 6,5 mln zł (5 mln zł dofinansowania Urząd Miasta Płocka pozyskał z budżetu państwa).

Organizację ruchu drogowego w trakcie inwestycji przygotował wykonawca. Inna będzie ona w pierwszym, inna – w drugim etapie prac. W pierwszym, roboty toczyć się będą na całej szerokości ul. Batalionów Chłopskich i będą polegały na wymianie podziemnej infrastruktury. 

- Ze względu na głębokie wykopy i kwestie bezpieczeństwa wykonawca całkowicie zamknie przejazd tą ulicą, a także wjazdz ul. Zgliczyńskiego oraz spod Orlen Areny i z sąsiadującego z nią parkingu  – podaje Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej UMP. 

Mieszkańcy osiedla Łukasiewicza będą mogli wyjechać z ul. Zgliczyńskiego jedynie na ul. Tysiąclecia. Spod Orlen Areny oraz z sąsiednich parkingów można będzie wyjechać wyłącznie na ul. 7 czerwca 1991 roku.

Pierwszy etap prac potrwa około 5-6 miesięcy. Potem, w drugim etapie, przyjdzie czas na prace wykończeniowe, głównie w rejonie skrzyżowania ul. Batalionów Chłopskich z ulicami 7 czerwca 1991 roku oraz Narodowych Sił Zbrojnych. 

Wówczas przejazd modernizowaną drogą będzie możliwy choć utrudniony i  z wieloma ograniczeniami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy