Reklama

Kolumbarium na cmentarzu komunalnym. Pierwszy segment już jest

Opublikowano:
Autor:

Kolumbarium na cmentarzu komunalnym. Pierwszy segment już jest  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na największej nekropolii w Płocku stanął pierwszy segment kolumbarium czyli miejsca, w którym można złożyć urnę z prochami zmarłego. Docelowo segmentów ma być 18.

Na największej nekropolii w Płocku stanął pierwszy segment kolumbarium czyli miejsca, w którym można złożyć urnę z prochami zmarłego. Docelowo segmentów ma być 18. 

Płock jest jednym z miast, w którym do tej pory nie ma kolumbarium. Urny z prochami płocczan, którzy po śmierci decydowali się na kremację, w przypadku cmentarza komunalnego były chowane w dziecięcych grobach. Miejsca za wiele nie ma, a ta forma pochówku zyskuje coraz więcej zwolenników. Zwłaszcza, że od końcówki zeszłego roku w Nowym Trzepowie działa krematorium.

[ZT]25016[/ZT]

O budowie kolumbarium w Płocku mówi się od 2016 roku, ale dopiero w 2020 roku ogłoszono przetarg. W ramach inwestycji powstanie 18 podobnych segmentów, a każdy będzie miał 120 nisz urnowych. Łącznie będzie ich 2160. Koszt wykonania projektu dla całej inwestycji oraz realizacja pierwszego etapu to 396 775 zł. 

Kolumbarium to nic innego jak ściana, w której złożone są urny. Wokół kolumbarium ustawiono ławeczki i oświetlenie. 

[ZT]3236[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE