Reklama

Koloseum zostanie ściągnięte do Płocka?

Opublikowano:
Autor:

Koloseum zostanie ściągnięte do Płocka? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przepych, dzikie orgie, rzymscy pretorianie, hektolitry wina, zdradzieckie knowania, intrygi i miłość w cieniu starożytności – to tylko część atrakcji VIII Płockiej Nocy Kabaretowej, która odbędzie się 1 maja.

Przepych, dzikie orgie, rzymscy pretorianie, hektolitry wina, zdradzieckie knowania, intrygi i miłość w cieniu starożytności – to tylko część atrakcji VIII Płockiej Nocy Kabaretowej, która odbędzie się 1 maja.

Wielkie widowisko, transmitowane na żywo przez TVP 2, odbędzie się tradycyjnie w płockim amfiteatrze. Tym razem zamieni się on w Koloseum, a czołowe polskie formacje kabaretowe przedstawią swoją, alternatywną wersję wydarzeń, do których doszło dwa tysiące lat temu.

W tym roku akcja Płockiej Nocy Kabaretowej ogniskować się będzie wokół oczekiwania Rzymu na przyjazd Kleopatry, przyszłej cesarzowej. Kto jednak będzie władał miastem? Genialny wódz Cezar czy obdarzony gigantyczną wyobraźnią syn władcy Kryspinus?

Imprezę poprowadzą, podobnie jak w poprzednich latach, Paranienormalni. Obok nich na scenie pojawią się również: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Rak, Formacja Chatelet, Nowaki, K2, Artur Andrus, Katarzyna Pakosińska, Jerzy Kryszak, Kabaret Czesuaf, Weźrzesz, Jacek Ziobro, Zespół The Jobbers i Grupa Rekonstrukcyjna XXI Legion. Wszystkich, którzy PNK oglądać będą w amfiteatrze lub w TVP 2, czeka wydarzenie niezwykłe – sceniczny debiut Cesarza Internetu Kryspina.

Płock po raz pierwszy stał się stolicą polskiego kabaretu wiosną 2007 roku. Od tego czasu widowisko w amfiteatrze przyciąga zawsze kilka tysięcy osób, które doskonale bawią się z gwiazdami polskiej sceny kabaretowej. A dzięki bezpośredniemu przekazowi w TVP 2 w zabawie tej uczestniczy również kilka milionów telewidzów. W 2013 roku oglądalność widowiska na antenie Telewizji Polskiej sięgnęła 26 procent.

Bilety na tegoroczną edycję Płockiej Nocy Kabaretowej (w cenie 70 i 50 złotych) są już dostępne w Bileterii Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz na internetowej stronie www.pokis.infoserw.pl,

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE