Reklama

Kolorowy jarmark z potańcówką i maskotką starówki. Zaczyna się w piątek

Opublikowano:
Autor:

Kolorowy jarmark z potańcówką i maskotką starówki. Zaczyna się w piątek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na tym jarmarku będą szukać skarbów, lepić garnki, zadawać ciosy karate, puszczać gołębie pocztowe, prezentować roboty, modę i czarować pięknymi strojami w korowodzie. W tym roku impreza odbędzie się już po raz trzeci. Zapowiedziano udział maskotki starówki.

Na tym jarmarku będą szukać skarbów, lepić garnki, zadawać ciosy karate, puszczać gołębie pocztowe, prezentować roboty i modę, czarować pięknymi strojami w korowodzie. W tym roku impreza odbędzie się po raz trzeci. Zapowiedziano udział maskotki starówki. 

Już od piątku szykuje się spore poruszenie na starówce, staną kramy i scena przy ratuszu. Wszystko z powodu Jarmarku św. Bartłomieja. Od 26 do 28 sierpnia wystawcy będą czekali na klientów ze swoimi wyrobami. Organizująca po raz trzeci całą imprezę Agencja Rewitalizacji Starówki zapowiada, że przyświeca im jeden cel, a jest nim promowanie regionalnych artystów, pasjonatów i kolekcjonerów. Stąd też umieszczenie w nazwie  wydarzenia św. Bartłomieja, patrona wielu profesji: piekarzy, szewców, krawców, sztukatorów. Wystawców pojawi się w tym roku łącznie kilkudziesięciu, jak również twórców ludowych i rzemieślników.

W piątek otwarcie odbędzie się o godzinie 10.00, jednak jak to często bywa przy tego rodzaju imprezach, trzeba dać trochę czasu na rozstawienie. Warsztaty rękodzielnicze i garncarskie rozpoczną się dopiero o godzinie 14.00. Wówczas także na scenę wejdzie pierwszy zespół z Młodzieżowego Domu Kultury. Później czekają nas jeszcze pokazy karate i liczne występy: Patrycjusza Witczaka, artystów ze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, natomiast od 17.00 czas na próbę przed koncertem w ramach Vistula Folk Festival. Na 18.00 zapowiedziano potańcówkę przy muzyce w wykonaniu kapeli Tęgie Chłopy.

W sobotę na jarmark zapraszamy od godziny 10.00. Na początek odbędą się warsztaty garncarskie, terapeutyczne, z wizażu, tworzenia lalek z sizalu, najmłodszych postara się rozbawić znany już płocczanom klaun Pajko. Po południu na starówce zjawi się Lew Honorek, z kolei scenę zajmą tancerze ze studia Break Loose, a zaraz po nich Akademia Cheerleaders, zespół Impresja, Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Ziemi Łąckiej” oraz Zespół Wokalny Koło Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy obiecują, że nie będzie przestoju i cały czas będzie coś się działo. Przykładowo sprawdzimy swoje wiadomości o ruchu drogowym w konkursie organizowanym przez policjantów. O godzinie 16.30 Teatr Form Wielu zacznie poszukiwania „Najprawdziwszego skarbu”. Na koniec nowość na jarmarku, pokaz mody z ubraniami na sezon jesień / zima, ale podobno makijaże i fryzury modelek podejrzymy już znacznie wcześniej.

Niedzielne otwarcie będzie już o 9.00 rano, kiedy ruszą pierwsze warsztaty. Academia Economica zapowiedziała, że na jednym ze stoisk pojawią się roboty. Resztę dnia wypełnią pokazy AIKIDO, występy Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół Technicznych nr 70, o godzinie 13.00 Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych zamierza wypuścić gołębie pocztowe. Ptaki poszybują nad głowami uczestników folklorystycznego korowodu naszych gości z festiwalu, którzy jeszcze raz zaprezentują swoje umiejętności na Starym Rynku. Także o 13.00 mamy spotkać maskotkę płockiej starówki, która oficjalnie przedstawi się obecnym. 

Pełny program zamieściliśmy w naszym kalendarzu "Co? Gdzie? Kiedy?".

Fot. Maskotka starówki, UMP

[ZT]13021[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE