Reklama

Kolejny sukces młodego płockiego skrzypka

Opublikowano:
Autor:

Kolejny sukces młodego płockiego skrzypka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiktor Mieczykowski wraz z warszawianinem Wojciechem Niedziółką zdobył nagrodę pierwszego stopnia w konkursie dziecięcych duetów instrumentalnych.

Wiktor Mieczykowski wraz z warszawianinem Wojciechem Niedziółką zdobył nagrodę pierwszego stopnia w konkursie dziecięcych duetów instrumentalnych.

11-letni uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia w Płocku należy do najzdolniejszych skrzypków najmłodszego pokolenia. Jest laureatem wielu konkursów w kraju i za granicą, członkiem Lusławickiej Orkiestry Talentów stworzonej przez Krzysztofa Pendereckiego.

Kolekcja nagród Wiktora Mieczykowskiego powiększyła się o kolejne laury. Tym razem są to nagroda pierwszego stopnia oraz specjalne wyróżnienie za najlepsze walory artystyczne występu w makroregionalnym konkursie duetów dziecięcych Duettino w Warszawie, w którym młody płocczanin wystąpił wraz z Wojciechem Niedziółką ze szkoły muzycznej w Warszawie.

W warszawskim konkursie uczestniczyło aż 120 duetów reprezentujących szkoły muzyczne regionu warszawskiego, łódzkiego i lubelskiego. Impreza jest organizowana przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE