Reklama

Kolejny sukces młodego muzyka z Płocka

Opublikowano:
Autor:

Kolejny sukces młodego muzyka z Płocka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Karol Jóźwiak wywalczył drugie miejsce w regionalnym konkursie perkusyjnym „Mały Werblista” organizowanym w Warszawie.

Karol Jóźwiak wywalczył drugie miejsce w regionalnym konkursie perkusyjnym „Mały Werblista” organizowanym w Warszawie.

Dziewiątą już edycję konkursu przeznaczonych dla młodych muzyków grających na instrumentach perkusyjnych zorganizowała Państwowa Szkoła Muzyczna im. Karola Kurpińskiego w Warszawie.
W konkursie wzięło udział ponad 40 młodych perkusistów, których oceniało jury, w którym zasiadali wykładowcy akademii muzycznych w Warszawie i Bydgoszczy.

Nasze miasto reprezentowane było przez Karola Jóźwiaka, który szkoli się pod czujnym okiem dyrektora Płockiej Orkiestry Symfonicznej Adama Mieczykowskiego. Młody muzyk spisał się doskonale, zajmując w swojej kategorii wiekowej drugie miejsce.

– Karol wypadł doskonale. Zagrał niemal bezbłędnie, a co najważniejsze, bez jakichkolwiek kompleksów – powiedział nam Adam Mieczykowski. – W jego grupie wiekowej przyznane zostało tylko pierwsze i drugie miejsce. Innych nagrodzonych nie było.

Płocki perkusista przygotowywał się do udziału w warszawskim konkursie ponad dwa miesiące, pilnie ćwicząc pod okiem swojego nauczyciela oraz akompaniatorki Marii Mieczykowskiej.

Sukces odniesiony przez kolejnego (po Wiktorze Mieczykowskim) zdolnego muzyka najmłodszego pokolenia to powód do dumy dla kadry Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku. Ale jednocześnie prowokuje do myślenia o przyszłości.

– Zdolni ludzie są wszędzie, nie tylko w dużych ośrodkach. Trzeba im jednak stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju – powiedział nam Adam Mieczykowski. – Bardzo potrzebna nam jest edukacja muzyczna na odpowiednim poziomie. I dlatego podjęliśmy starania o utworzenie w Płocku Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej drugiego stopnia. Jeśli Płock ma być ośrodkiem liczącym się w kraju, musimy inwestować w najzdolniejsze dzieci.


Fot. Archiwum Państwowej Szkoły Muzycznej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE