Reklama

Kolejny pożar lasu! Straż apeluje o ostrożność

Opublikowano:
Autor:

Kolejny pożar lasu! Straż apeluje o ostrożność  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy apelują o ostrożność. Zagrożenie pożarowe w lasach określane jest jako duże lub bardzo duże, co sprawia, że ogień może się bardzo szybko rozprzestrzeniać. I tym razem tak było.

Strażacy apelują o ostrożność. Zagrożenie pożarowe w lasach określane jest jako duże lub bardzo duże, co sprawia, że ogień może się bardzo szybko rozprzestrzeniać. I tym razem tak było.

W piątek w godzinach popołudniowych doszło do pożaru lasu w miejscowości Grzybów, w gminie Słubice. Ogień objął ponad tysiąc metrów kwadratowych. Na miejscu działały dwie jednostki z Płocka i jedna ze Słubic.

- Na miejscu zastaliśmy rozprzestrzeniający się, szczęśliwie powoli, ogień, który objął teren kilkunastu arów, czyli ponad tysiąc metrów kwadratowych - informują druhowie z OSP Słubice. - Po szybkim rozpoznaniu użyte zostały tłumice, aby zahamować rozwój pożaru. Po kilkunastu minutach ogień przestał rozprzestrzeniać się na większy teren. Szczęśliwie w ostatnim etapie ratownikom pomógł deszcz, który akurat zaczął obficie padać. Na miejscu obok strażaków pojawił się również patrol policji z Komisariatu Policji w Gąbinie.

Strażacy apelują o zwiększenie czujności i zdrowy rozsądek!

- Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na to co dzieje się w lasach - mówią druhowie. - Wysuszona ściółka oraz drzewa są podatne na szybkie pochłonięcie przez ogień, a niezauważony w porę pożar lasu w sprzyjających warunkach może mieć tragiczne konsekwencje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE