Reklama

Kolejny pożar lasu. Ktoś robi to celowo?

Opublikowano:
Autor:

Kolejny pożar lasu. Ktoś robi to celowo? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek w godzinach popołudniowych służby pożarnicze już kolejny raz w tym tygodniu wyjechały do gaszenia pożaru w lesie. W działaniach brało udział aż siedem zastępów. Wszystko wskazuje na to, że ktoś podpala lasy celowo!

W poniedziałek w godzinach popołudniowych służby pożarnicze już kolejny raz w tym tygodniu wyjechały do gaszenia pożaru w lesie. W działaniach brało udział aż siedem zastępów. Wszystko wskazuje na to, że ktoś podpala lasy celowo!

Do pożaru doszło już kolejny raz w miejscowości Lipianki, gmina Nowy Duninów, powiat płocki.

[ZT]19032[/ZT]

- Pożar swoim zasięgiem objął obszar 1,5 hektara leśnego poszycia i drzew - informują strażacy z OSP Nowy Duninów. - Jest to trzecie tego typu zdarzenie w przeciągu sześciu dni, co wskazuje na celowe działanie podpalacza, którego nieodpowiedzialne zachowania narażają wielu strażaków, pobliskich mieszkańców i leśną zwierzynę na ogromne niebezpieczeństwo.

[ZT]18994[/ZT]

Na miejscu obecna była również policja, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Po opanowaniu ognia całe pogorzelisko zostało obwodowo odcięte od reszty lasu za pomocą ciągnika z pługiem, a następnie dokładnie przelane i miejscami przekopane przez strażaków. W działaniach brały udział: dwa zastępy z PSP Płock, dwa zastępy OSP Nowy Duninów, OSP Lipianki, OSP Łąck i OSP Gąbin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE