Reklama

Reklama

Kolejny poseł z naszego okręgu zostanie wiceministrem?

Opublikowano: pon, 13 sty 2020 23:24
Autor:

Kolejny poseł z naszego okręgu zostanie wiceministrem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najwyraźniej kariera Jacka Ozdoby nabiera tempa. Przed wyborami parlamentarnymi był stołecznym radnym, współpracownikiem Patryka Jakiego. Dzięki głosom wyborców z okręgu płocko-ciechanowskiego, którzy wybrali listę PiS, zasiadł w poselskich ławach (oficjalnie nie był przedstawicielem partii politycznej), a teraz pojawia się informacja o możliwym objęciu teki wiceministra w resorcie klimatu. Przypomnijmy, że Ministerstwo Klimatu powstało 15 listopada 2019 roku.

Reklama

Najwyraźniej kariera Jacka Ozdoby nabiera tempa. Przed wyborami parlamentarnymi był stołecznym radnym, współpracownikiem Patryka Jakiego. Dzięki głosom wyborców z okręgu płocko-ciechanowskiego, którzy wybrali listę PiS, zasiadł w poselskich ławach (oficjalnie nie był przedstawicielem partii politycznej), a teraz pojawia się informacja o możliwym objęciu teki wiceministra w resorcie klimatu.

O możliwym awansie Jacka Ozdoby powiadomiły ogólnokrajowe media. Ozdoba miałby zastąpić odwołanego kilka dni temu Sławomira Mazurka odpowiedzialnego za gospodarkę odpadami, fundusze ekologiczne i edukację ekologiczną. Do niedawna Mazurek, jako wiceminister klimatu (wcześniej był w Ministerstwie Środowiska), pracował m.in. nad ustawą o rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP), która ma obciążyć większą odpowiedzialnością finansową za gospodarkę odpadami firmy, które wprowadzają na rynek opakowania. Ostatnim zadaniem Mazurka był nadzór nad zmianami w ustawie o gospodarowaniu odpadami, która nałożyła na przedsiębiorców obowiązek rejestracji w Bazie Danych Odpadowych. Ozdoba niedawno zorganizował w Sejmie konferencję prasową na temat znaczących podwyżek opłat za odbiór odpadów komunalnych w stolicy.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Klimatu powstało 15 listopada 2019 roku.

W wyborach z naszego okręgu wybrano 10 posłów. Łukasz Szumowski (PiS) jest ministrem zdrowia, Maciej Małecki (PiS) został wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych, z kolei Maciej Wąsik (PiS) wiceministrem w MSWiA. Z mandatu posła dla posady wiceprezesa Najwyżej Izby Kontroli zrezygnował Marek Opioła. Dodajmy, że Piotr Zgorzelski (PSL) jest wicemarszałkiem Sejmu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (12)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.