Reklama

Kolejny plac zostanie wyremontowany. To inwestycja za 12,5 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Kolejny plac zostanie wyremontowany. To inwestycja za 12,5 mln zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na inwestycję zarezerwowano w budżecie miasta 3,5 mln zł w tym roku i 9 mln zł w następnym. Kiedy rozpoczną się prace?

Na inwestycję zarezerwowano w budżecie miasta 3,5 mln zł w tym roku i 9 mln zł w następnym. Kiedy rozpoczną się prace?

W 2017 roku ratusz ogłosił przetarg na „Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót zagospodarowania południowej części Nowego Rynku w Płocku. Chodzi o plac w sąsiedztwie ul. Królewieckiej.  

- W wyniku przetargu została wyłoniona firma Palmett z Warszawy, która wyceniła swoją pracę na 324 700 zł brutto - poinformowała Alina Boczkowska z zespołu medialnego UMP. 

Prace planowane są w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zagospodarowanie Placu Nowy Rynek wraz z uzyskaniem odpowiednich decyzji organu administracji architektoniczno-budowlanej zezwalających na wykonanie robót budowlanych”. 

Plan zakłada m.in. zmiany układu komunikacyjnego poprzez wprowadzenie przestrzeni miejskiej typu woonerf. Nowy Rynek stanie się przedłużeniem ulicy Tumskiej z pierwszeństwem dla pieszych i rowerzystów w ramach tzw. strefy uspokojonego ruchu (strefy woonerf), w której ruch kołowy odbywać się będzie jednokierunkowo. Samochody przejadą przy TSS-ach do dwukierunkowej ulicy Królewieckiej. Nie będzie rozdziału na jezdnię i chodniki.

[ZT]10265[/ZT]

W 2018 roku w budżecie miasta na to przedsięwzięcie zarezerwowano 3,5 mln zł, a w 2019 roku – 9 mln zł.

- Otrzymaliśmy opracowaną dokumentację, obecnie trwa jej sprawdzanie przez inspektorów UMP - wyjaśnia Alina Boczkowska. - W maju planujemy wszczęcie postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych. Po rozstrzygnięciu przetargu zostanie podpisana umowa z wykonawcą i przekazanie placu budowy.

Zadanie będzie realizowane w latach 2018-2019. Prace powinny zakończy się do 31 maja 2019 roku. Plac na Nowym Rynku to też potencjalna lokalizacja płockiej filharmonii, o czym informowaliśmy już na łamach portalu.

[ZT]18455[/ZT]

[ZT]18851[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE