Reklama

Reklama

Kolejni kierowcy bez prawa jazdy. Policja rozpoczyna akcję

Opublikowano: pt, 31 sie 2018 10:47
Autor:

Kolejni kierowcy bez prawa jazdy. Policja rozpoczyna akcję - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości – Użyjemy wszelkich dostępnych urządzeń kontrolno – pomiarowych, aby dyscyplinować kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości. Drogi patrolować będą m.in. nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory i najnowszej generacji laserowe mierniki prędkości rejestrujące obraz. Prowadzone działania koordynowane będą również z powietrza, przez policyjny śmigłowiec – uprzedzają zawczasu funkcjonariusze policji.

Reklama

– Użyjemy wszelkich dostępnych urządzeń kontrolno – pomiarowych, aby dyscyplinować kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości. Drogi patrolować będą m.in. nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory i najnowszej generacji laserowe mierniki prędkości rejestrujące obraz. Prowadzone działania koordynowane będą również z powietrza, przez policyjny śmigłowiec – uprzedzają zawczasu funkcjonariusze policji.

Policja rozpoczyna akcję "Ostatni weekend wakacji – wracaj bezpiecznie". – Okres od 31 sierpnia do 2 września 2018 r. to czas wzmożonych powrotów do domów z wakacyjnego wypoczynku. W tym terminie na drogach całego Mazowsza zwiększona liczba policjantów czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących prowadząc działania prewencyjno-kontrolne – uprzedzają policjanci.

Zamierzają przede wszystkim zadbać o płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, zwłaszcza w miejscach występowania znaczących utrudnień. Szczególną uwagę będą zwracać na wykroczenia, stanowiące główne przyczyny zdarzeń drogowych. Zamierzają również podejmować stanowcze interwencje wobec kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, sprawdzać ich trzeźwość, formę i poprawność przewożenia pasażerów, uwzględniając prawidłowe przewożenie dzieci w pojazdach.

Funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdów, który ma duży wpływ na bezpieczeństwo podróżujących i innych uczestników ruchu drogowego. Jak dodają, nie zapomną też o pieszych i rowerzystach zwracając uwagę na to, w jaki sposób poruszają się po drogach oraz czy rowery są w odpowiedni sposób wyposażone - zwłaszcza w oświetlenie, w porze wieczorowo nocnej.

Apelują o ostrożność i rozsądek – Nawet najlepiej zorganizowane działania policyjne nie zapewnią jednak każdemu bezpieczeństwa – zależy ono w dużej mierze od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości pojazdu oraz zachowania ostrożności na drodze, zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania.

W czwartek kolejni kierowcy pożegnali się z prawem jazdy na trzy miesiące i zostali ukarani mandatami. Pierwszy kierujący 21–latek z Płocka na ul. Grabówka poruszał się z prędkością 110 km/h, kolejno 44–latek na ul. Piłsudskiego swoim jaguarem pędził z prędkością 105 km/h. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.