Reklama

Reklama

Wsparcie dla mazowieckich strażaków ochotników. W tym dla OSP z powiatu płockiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: OSP Brwilno

Wsparcie dla mazowieckich strażaków ochotników. W tym dla OSP z powiatu płockiego - Zdjęcie główne

foto OSP Brwilno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy środki na wsparcie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Pieniądze na zakup i naprawę sprzętu otrzyma m.in. OSP Brwilno.

Reklama

Decyzją radnych województwa mazowieckiego przeznaczonych zostanie blisko 377 tys. zł dla strażaków ochotników z Mazowsza. Jak przekonują samorządowcy, to kolejne wsparcie dla OSP. Mazowsze chce sukcesywnie przekazywać gminom środki na potrzeby jednostek.

– Od wielu lat konsekwentnie wspieramy mazowieckie OSP. Pomagamy strażakom w zakupie samochodów ratowniczo-gaśniczych, wyposażenia oraz  remontów remiz – przypomina Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - W tym roku przeznaczymy na zakup sprzętu, odzieży ochrony indywidualnej strażaka, samochodów dla OSP czy remonty i modernizacje strażnic kolejne środki. Już w marcu ruszą nabory. Zachęcam do aktywnego udziału i składania wniosków - zachęcał.

Pieniądze trafią m.in. do gminy Stara Biała. Znajdująca się tam jednostka OSP Brwilno otrzyma wsparcie na remont samochodu ratunkowo-gaśniczego. Na początku lutego pojazd został zadysponowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Płocku do działań przeciwpowodziowych nad Wisłą. Podczas akcji ochrony wałów, w samochodzie zalany został silnik. Z uwagi na konieczność ciągłego monitorowania rzeki Wisły, której poziom stale wzrasta, niezbędne jest jak najszybsze przywrócenie sprawności pojazdu.

Poza tym dofinansowanie otrzyma OSP w Broku (200 tys. zł na zakup nowego samochodu wraz z wyposażeniem), wsparcie otrzyma też OSP w Drwałach na rozbudowę tamtejszej strażnicy (150 tys. zł) czy OSP Jelonki (20 tys. na zakup specjalistycznego sprzętu i środków ochrony osobistej). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy