Reklama

Kolejne spotkanie u Sandry Panuś. Tym razem o podróżowaniu z dreszczykiem

Opublikowano:
Autor:

Kolejne spotkanie u Sandry Panuś. Tym razem o podróżowaniu z dreszczykiem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami kolejna odsłona "Porozmawiajmy o modzie" - spotkań, które w niezobowiązującej atmosferze skłaniają do rozmów na tematy, niekoniecznie skupione wokół mody. Tym razem płocczanki miały okazję zainspirować się podróżami.

Za nami kolejna odsłona "Porozmawiajmy o modzie" - spotkań, które w niezobowiązującej atmosferze skłaniają do rozmów na tematy, niekoniecznie skupione wokół mody. Tym razem płocczanki miały okazję zainspirować się podróżami.

Spotkaniu przyświecała tematyka podróży, a gościem specjalnym była Agnieszka Sawicka, właścicielka firmy Dwie Półkule, zajmująca się tworzeniem indywidualnych planów podróży oraz współprowadząca bloga o rodzinnym podróżowaniu Biało-Czarni wśród kolorów świata.

Sandra Panuś podzieliła się swoimi wrażeniami z miesięcznego pobytu z rodziną w Tajlandii, który daleki był od oferty all inclusive. Jak podkreślała, taki sposób zwiedzania poprzez bezpośredni kontakt z otaczającą, odmienną kulturą, rodzi prawdziwe doświadczenie. W zabawny sposób opowiadała, jak początkowo przerażona warunkami sanitarnymi, chroniła dzieci przed ewentualnymi infekcjami, a później....

- Na początku jak dzieci dostawały od okolicznych mieszkańców jakieś cukierki, chowałam wszystko z przerażeniem - mówi Sandra. - A jak dotykały coś z posadzki lub czegokolwiek, myłam im rączki, wiadomo, jakie tam panują warunki sanitarne...Ale potem, machnęłam ręką - śmieje się. - Jadły wszystko! I nic im nie było. 

To cudowne doświadczać odmiennej kultury, przyglądać się codziennym rytuałom rdzennych mieszkańców, poznawać, czuć to - podkreślała z przejęciem organizatorka spotkania. Poza tym wyjazd z rodziną jest bardzo dobrym sprawdzianem dla wszystkich. Czy możemy się wspierać, czy sobie poradzimy, jakie są nasze reakcje na trudne sytuacje, to wszystko, jak opowiadała Sandra, miała okazję poczuć na własnej skórze podczas tego niezwykłego pobytu w egzotycznym kraju.

Agnieszka Sawicka dzieliła się swoim zafascynowaniem Ameryką Łacińską, tańcem i językiem hiszpańskim. Opowiadała, jak zrealizowała swoje największe marzenie i wraz z mężem i dwuletnim synkiem pięć miesięcy podróżowała po Ziemi Latynoskiej począwszy od zimnej Patagonii aż po słoneczne Karaiby. Nie obyło się oczywiście bez przygód z dreszczykiem i dziwnych zdarzeń, kiedy to z mężem i malutkim synkiem przeżyli chwile grozy w sercu Meksyku, w środku nocy, pośród najprawdziwszej dżungli. 

- Uświadomiliśmy sobie, że jesteśmy zupełnie poza cywilizacją, z rozładowującym się jednym telefonem, z dwuletnim dzieckiem w otoczeniu dość niebezpiecznym - mówiła Agnieszka z nutką grozy, acz błyskiem w oku. - Okazało się, że jesteśmy obok jakiegoś tajemniczego kempingu. Z ulgą położyliśmy się spać. Do czasu. Nagle słyszę: "Agnieszka, jaguar idzie". Mąż i ja o mało  nie dostaliśmy zawału... No przeżyliśmy co swoje, ale - śmieje się - potem wysłałam tam klientów i byli zachwyceni!

Jak zapewniała uczestniczki, podróże po prostu kocha i to te po rodzimym kraju, jak i poza jego granicami. Do tego stopnia, że pasja zrodziła sposób na życie, pomysł na siebie i w efekcie ciekawą pracę. Agnieszka bowiem organizuje podróże szyte na miarę.

- Jestem jak krawiec - mówiła o sobie. - Pytam się osób, które do mnie przychodzą, co lubią, jacy są, robię naprawdę szczegółowy wywiad. Muszę to wszystko wiedzieć, żeby uszyć tę moją podróż dla nich. Przede wszystkim stawiając na pełną elastyczność.

Na brak zainteresowania więc nie narzeka. Tak jak podróże uwielbia ludzi. Wierzy, że ciężką pracą, determinacją i uczciwością można spełniać swoje marzenia. Każde.

I cóż, uczestniczki, jak mówiły, wyszły zachwycone. Oby więcej takich spotkań!

PortalPłock jest patronem medialnym wydarzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE