Reklama

Kolejne 5 mln zł na drogi. Kto skorzysta tym razem?

Opublikowano:
Autor:

Kolejne 5 mln zł na drogi. Kto skorzysta tym razem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat płocki oraz Drobin i Bielsk to kolejne samorządy, które otrzymały finansowe wsparcie na inwestycje drogowe od województwa mazowieckiego. Dotacja na 4 projekty wyniosła ponad 5 mln zł.

Powiat płocki oraz Drobin i Bielsk to kolejne samorządy, które otrzymały finansowe wsparcie na inwestycje drogowe od województwa mazowieckiego. Dotacja na 4 projekty wyniosła ponad 5 mln zł.
 
O szczegółach mówiono w czwartek w płockim starostwie. Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik poinformował, że zainteresowanie programem ze strony samorządów było ogromne. A wsparcie to aż 60 proc. kosztów.

- Mam dobrą wiadomość: program będzie kontynuowany, na kolejne lata mamy zarezerwowane po 50 mln zł - mówił marszałek Struzik.

Dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza samorządy z powiatu płockiego przebudują i wyremontują cztery drogi – drogę powiatową Góra-Dobrsk-Gralewo, drogę gminną Niemczewo-Karsy, drogę gminną w Drobinie oraz ulice osiedlowe w Bielsku. Aż ponad 2,2 mln zł dotacji uzyskała inwestycja w gminie Drobin, dotycząca drogi powiatowej nr 6912W na odcinku łączącym miejscowości Góra, Dobrsk i Gralewo. Prawie 2,5 km drogi zostanie przebudowane i poszerzone. Na odcinku powstaną także dwa perony autobusowe.

 - To bardzo ważna, popularna trasa. Najszybsza i najkrótsza dla osób, wyjeżdżających dalej na przykład na wakacje - mówił o inwestycje dotyczącej drogi powiatowej nr 6912 starosta płocki Mariusz Bieniek. - Jestem przekonany, że ze rok, już po modernizacji, będzie to także trasa najlepsza.

 Dwie dotacje dotyczą Drobina. Ta większa opiewa na 780 tys. zł i dotyczy przebudowy ul. Gospodarskiej w Drobinie. Wyremontowany zostanie odcinek o długości niespełna 300 m w ciągu drogi krajowej nr 60. Wzdłuż ulicy znajdują się budynki mieszkalne, ale także siedziby przedsiębiorstw oraz budynki użyteczności publicznej. Odnowiona droga wpłynie nie tylko na wzrost atrakcyjności miejsca dla inwestorów, ale także poprawi bezpieczeństwo. Zostanie wybudowany chodnik, dzięki któremu piesi zmierzający do szkół, ośrodka kultury, placówek służby zdrowia czy siedziby gminy będą mogli przemieszczać się znacznie bezpieczniej.

 - To jedna z ważniejszych ulic w naszej miejscowości, ja też codziennie dojeżdżam nią do pracy - podkreślił burmistrz miasta i gminy Drobin Andrzej Samoraj. Realizacja zadania potrwa do grudnia 2020 r.


Mniejsza kwotowo, ale także ważna inwestycja w gminie Drobin dotyczy remontu odcinka 1,1 km drogi Niemczewo-Karsy. Jest ona  bezpośrednim łącznikiem między drogą krajową nr 60 a drogą powiatową. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku, a dotacja to ponad 126 tys. zł. 

Na pomoc może liczyć także gmina Bielsk, która otrzyma 1,9 mln zł na przebudowę ulic osiedlowych. 

- Jestem wdzięczny marszałkowi za dotację, bo bez niej nie mielibyśmy szans na realizację projektu. Gdyby nie te pieniądze, prawdopodobnie musielibyśmy zapłacić karę i zrezygnować z inwestycji - dramatycznie informował wójt gminy Bielsk Józef Rozkosz. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE