Reklama

Kolejna scena Audioriver. Co proponują?

Opublikowano:
Autor:

Kolejna scena Audioriver. Co proponują? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Audioriver to już nie tylko muzyka elektroniczna, ale targi mody, winyli i sprzętu nagłaśniającego. Organizatorzy festiwalu zdradzili, jakich wystawców zobaczymy 25 i 26 lipca na rynku Starego Miasta oraz nad zalewem Sobótka. Ogłosili także skład wykonawców kolejnej sceny muzycznej.

Audioriver to już nie tylko muzyka elektroniczna, ale targi mody, winyli i sprzętu nagłaśniającego. Organizatorzy festiwalu zdradzili, jakich wystawców zobaczymy 25 i 26 lipca na rynku Starego Miasta oraz nad zalewem Sobótka. Ogłosili także skład wykonawców kolejnej sceny muzycznej.

Podczas piątej edycji targów muzycznych zobaczymy ponad 20 wystawców. – Od 2010 roku na Audioriver wystawiło się już kilkadziesiąt niezależnych firm i organizacji – od małych, lokalnych wytwórni, po duże ogólnopolskie firmy – klaruje rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora. – Widząc pozytywne efekty udziału w targach, większość wystawców wraca do nas co roku, ale nie brakuje także nowych marek, które chcą się pokazać naszej publiczności.

Po raz pierwszy do Płocka zawita Mega Music, czyli firma z 25-letnim stażem zajmująca się dystrybucją sprzętu muzycznego. Na jej stoisku przetestujemy produkty takich firm, jak Nativ Istruments, Arturia, czy Korg.

Debiutantem będzie także sklep z nagraniami Plays.pl, specjalizujący się w nagraniach z muzyką elektroniczną, począwszy od Bonobo, przez Moderat, po Gus Gus. Sprzedażą nagrań zajmuje się również sklep płytowy Hey Joe, ale nie tylko. Zachodząc do ich stanowiska posłuchacie dźwięków instrumentów etnicznych i elektronicznych.

Na tym jednak nie kończy się lista tegorocznych debiutantów. Artyści z wytwórni Awesome Music Place osobiście zaprezentują nowoczesne brzmienie elektroniki. Na płockiej starówce pojawi się także działająca w obrębie nowych mediów Fundacja Się Tworzy.

Naturalnie nie zabraknie wystawców znanych z poprzednich lat festiwalu. W gronie niezależnych wytwórni muzycznych, jakie zawitają do naszego miasta, znajdziemy m. in. Osterdam Records, czy też Moonshine/New Moon Records. Swoje stanowiska zapełnią bogatą ofertą wydawniczą jeszcze Mash-up. Side One, Vinylex oraz Vinylgate.

Podczas Audioriver tradycyjnie znajdzie się miejsce na propagowanie różnych inicjatyw artystycznych. Tym razem organizatorzy zaprosili dodatkowo przedstawicieli krakowskiego klubu Prozak 2.0, białostockiego Original Source Up To Date Festival i płockie Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Uhuru Culture. Do tej mieszanki dołączy cykl bydgoskich wydarzeń kulturalnych Letnie Pranie Mózgu.

Targom będą towarzyszyć koncerty na Independent Market Stage. Wystąpią przedstawiciele tegorocznych wystawców, czyli Meg b2b Senthia z Prozak 2.0, Piotr Klejment & Gem reprezentujący piątą edycję Original Source Up To Date Festival, Kondensator Przepływu – Chmara & Oba Janicki live promujący Letnie Pranie Mózgu. Na dokładkę zobaczymy jeszcze Feelaz (Vinylgate) oraz Delaplaya b2b i Erdal Mauff z płockiego Uhuru Culture.

Kramy zostaną rozstawione w piątek 25 lipca na Rynku Starego Miasta. Skorzystajcie z okazji posłuchania muzyki i zakupienia nowych płyt do kolekcji w godzinach 16.00 – 20.30. Następnego dnia, w sobotę czujcie się zaproszeni już do południa, bowiem początek został zapowiedziany na 10.30 a zakończenie na godzinę 20.00. Wstęp jest bezpłatny.

Drugi dzień festiwalu to także pierwsze targi mody niezależnej w pobliżu zalewu Sobótka od godziny 12.00 aż do godziny 20.00. To właśnie wtedy projektanci dostaną okazję zaprezentowania swoich nietuzinkowych kolekcji kilkutysięcznej publiczności. Chodzi o 50 stoisk, na których każdy z festiwalowiczów z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Chęć przybycia do Płocka zadeklarowały w pierwszej kolejności takie marki, jak Madox, SI-Mi, Mozcau, Bola i Jakub Pieczarkowski, czyli będzie zarówno minimalistycznie, wygodnie, jak i fantazyjnie, z niepowtarzalnym połączeniem materiałów, kolorów i krojów. Styl, jaki proponują, niejednokrotnie nawiązuje do mody ulicznej, rodem z Londynu, z zachowaniem przystępnej ceny. Oryginalne ubrania przywiozą ze sobą dwie panie, Marta Gajewska oraz znana blogerka modowa Maffashion, czyli duet Staff by Maff. Obie cenią nade wszystko luz i amerykański klimat rodem z college’u.

W drugiej turze naboru dołączyły do targów kolejne marki, a wśród nich Zuo Corp+ i Dream Nation, przy czym obie firmy w 2012 roku zostały laureatami nagrody Doskonałość Mody przyznawanej przez magazyn „Twój Styl”. Risk made in warsaw zaprezentuje rozmaite warianty szarej bluzy z kapturem, a Lous, Karolina Mika i ROWK postawią na wygodę, monochromatyczne zestawienia barw i geometryczne cięcia.

Nie zabraknie również dodatków do ubrań, biżuterii, zegarków, kominów, nerek, modnych ostatnio plecaków i saszetek. Ręcznie robione przyborniki, stojaki pod komputer i organizery autorstwa Manomano zainteresują niejednego wielbiciela oryginalnych przedmiotów.

Na targi mody wstęp jest również bezpłatny.

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE