Reklama

Kolejna rocznica śmierci pilota. Obiecano…

Opublikowano:
Autor:

Kolejna rocznica śmierci pilota. Obiecano… - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś wypada czwarta rocznica tragicznej śmierci pilota Marka Szufy. Pamiętamy jego nadwiślańskie akrobacje, a zwłaszcza ten ostatni lot ku przestworzom. W zeszłym roku zasadzono dla niego drzewo i postawiono symboliczną tabliczkę. Na ręce prezydenta złożono list intencyjny w sprawie alejki spacerowej nazwanej imieniem szybownika. Co w tej sprawie zdziałano?

Dziś wypada czwarta rocznica tragicznej śmierci pilota Marka Szufy. Pamiętamy jego nadwiślańskie akrobacje, a zwłaszcza ten ostatni lot ku przestworzom. W zeszłym roku zasadzono dla niego drzewo i postawiono symboliczną tabliczkę. Na ręce prezydenta złożono list intencyjny w sprawie alejki spacerowej nazwanej imieniem szybownika. Co w tej sprawie zdziałano?

Tak jak w poprzednich latach, również i w dzisiejszy, czwartkowy wieczór płocczanie zbiorą się na Starym Rynku pod fontanną Afrodyta na godzinę 19.00, skąd powędrują ul. Mostową na nadwiślański bulwar, aby uczcić pamięć pilota. Niezmienne także pozostaje hasło pleneru „niebo należało do ciebie, teraz ty należysz do nieba”.

– Będziemy szli pod zasadzone w zeszłym roku drzewko w pobliżu amfiteatru, lipę drobnolistną. Pewnie jakaś wiązanka poleci do wody – mówi Arkadiusz Gmurczyk z Płockiej Grupy Fotograficznej. – To akcja otwarta. Zapraszamy na ten spacer wszystkich, nie tylko osoby z PGF-u.  

Gmurczyk złożył w zeszłym roku list intencyjny na ręce prezydenta w sprawie nadania jednej z alejek spacerowych imieniem szybownika. – Nie precyzowaliśmy w nim dokładnej lokalizacji, ale dobrze by było, aby znalazło się gdzieś w pobliżu Wzgórza Tumskiego. Trochę szkoda, że temat ucichł – dodaje. Jednak PGF sprawy też nie drążył. Prezydenta także nie zapytano, czy przekazał radnym pod rozwagę moźliwość wskazaną we wspomnianym liście.

Zapytaliśmy w Ratuszu o tę obietnicę sprzed roku i wszystko wskazuje na to, że żadnej alejki na cześć Marka Szufy nie będzie, a przynajmniej nie w rejonie Wzgórza Tumskiego. - Taką przyjęliśmy jakby nieformalną politykę, że alejek w rejonie historycznego centrum, jakim jest Wzgórze Tumskie, nie nazywamy niczyim imieniem - informuje Hubert Woźniak z zespołu medialnego w płockim Urzędzie Miasta. - O liście intencyjnym PGF-u bynajmniej nie zapomnieliśmy - zapewnia, bo jak się okazuje, jest inna propozycja do obgadania. Może jednak jakiś obszar w pobliżu lotniska.

Czytaj też:

Marek Szufa zginął 18 czerwca 2011 podczas wykonywania akrobacji nad Wisłą, fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock, trzecia rocznica śmierci, fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE