Reklama

Kolejna kasa na zabytki. Już od stycznia

Opublikowano:
Autor:

Kolejna kasa na zabytki. Już od stycznia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz kolejny wszyscy właściciele zabytkowych obiektów rozlokowanych na terenie Płocka mogą ubiegać się o zastrzyk gotówki, aby swoje nieruchomości doprowadzić do stanu, z którego wszyscy bylibyśmy dumni i mieli się czym pochwalić przed turystami i rodziną, która wpadnie do nas w odwiedziny.

Po raz kolejny wszyscy właściciele zabytkowych obiektów rozlokowanych na terenie Płocka mogą ubiegać się o zastrzyk gotówki, aby swoje nieruchomości doprowadzić do stanu, z którego wszyscy bylibyśmy dumni i mieli się czym pochwalić przed turystami i rodziną, która wpadnie do nas w odwiedziny.

Przez cały styczeń, zaraz po Nowy Roku można składać w Ratuszu wnioski o udzielnie dotacji na sfinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach w 2015 roku. Trzeba jednak wcześniej spełnić szereg warunków, aby o cokolwiek ubiegać się przy okienku.

Po pierwsze, obiekt musi być wpisany do rejestru zabytków, położonych lub znajdujących się na obszarze Płocka. Po drugie, płocczanie powinni mieć do niego publiczny dostęp. A skoro budynek ma uchodzić za zabytkowy, musi też mieć swoją historię, mocno zakorzenioną w dziejach naszego miasta lub cechować się znaczeniem artystycznym lub kulturowym dla jego mieszkańców.

Dotację zostaną przyznane po raz dziesiąty. Od 2006 roku wykorzystano je przy remontach 80 płockich zabytków, w tym przy Grodzkiej 9 i 15, na ul. Kościuszki, w przypadku kilku kamienic na Starym Rynku oraz w obrębie pl. Narutowicza. Przy 44% wkładzie z miejskiego budżetu, zdołano uruchomić także prywatny kapitał w wysokości przeszło 13 mln zł.

Dla bliżej zainteresowanych tematem szczegółowe zasady określa Uchwała Nr 817/LVII/10 Rady Miasta Płocka z dnia 28 września 2010 roku dostępna na stronie (lub skorzystać z ). Można także zadzwonić do Referatu Rewitalizacji Miasta pod numer telefonu: 24 367 14 53, ewentualnie skontaktować się poprzez pocztę elektroniczną pod adresem: .

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE