Reklama

Kolejna instytucja wspiera Płocką Orkiestrę Symfoniczną

Opublikowano:
Autor:

Kolejna instytucja wspiera Płocką Orkiestrę Symfoniczną  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka Orkiestra Symfoniczna to jedyna w Polsce tego typu instytucja, która nie ma własnej siedziby. Kolejna płocka instytucja wspiera dążenia do budowy filharmonii.

Płocka Orkiestra Symfoniczna to jedyna w Polsce tego typu instytucja, która nie ma własnej siedziby. Kolejna płocka instytucja wspiera dążenia do budowy filharmonii.

Trwająca od wielu lat dyskusja przyspiesza. Najpierw radni dyskutowali na komisji inwestycji, a w poniedziałek zwołano w tej sprawie nadzwyczajną sesję rady miasta. 

[ZT]18851[/ZT]

Uchwałę wspierającą orkiestrę kilka dni temu wydało Towarzystwo Naukowe Płockie. Teraz muzyków wsparła Państwowa Wyższa Szkoła zawodowa w Płocku. Przypomniano, że obie placówki łączy porozumienie o współpracy. 

- Upowszechnianie i pomnażanie osiągnięć kultury należy do zadań statutowych Uczelni. Dlatego Senat PWSZ w Płocku zdecydował się poprzeć inicjatywę budowy sali koncertowej na potrzeby Płockiej Orkiestry Symfonicznej, która od 40 lat zapewnia mieszkańcom Płocka i regionu dostęp do kultury muzycznej na najwyższym poziomie - czytamy w komunikacie. 

– Budowa sali koncertowej jest ważna nie tylko z perspektywy rozwoju kultury w mieście, ale również stanowi istotny krok w tworzeniu szeroko pojętej akademickości Płocka – powiedział prof. nadzw. dr hab. Maciej Słodki, Rektor PWSZ w Płocku.

[ZT]18780[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE