Reklama

Kolejki po 500 zł. Ile osób złożyło wniosek?

Opublikowano:
Autor:

Kolejki po 500 zł. Ile osób złożyło wniosek? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko na pl. Dąbrowskiego wnioski w programie 500 plus złożyło dziś ok. 270 osób. Nikt nie został odesłany z kwitkiem.

Prawdopodobnie ponad 700 osób złożyło dziś wnioski w programie 500 plus. Nikt nie został odesłany z kwitkiem. Dokładna liczba będzie znana, gdy odblokuje się przeciążona platforma Empatia.

Jak pisaliśmy przed południem, dziś, w piątek, rozpoczęło się składanie wniosków w programie 500 plus. Chętnych do złożenia dokumentów już pierwszego dnia nie brakowało - zwłaszcza przed Działem Świadczeń Rodzinnych na pl. Dąbrowskiego, gdzie przyjmowano również wnioski o wsparcie zależne od dochodu, ustawił się liczny ogonek wijącej się kolejki rodziców.

Obawa, że nie wszyscy, którzy stanęli w wężyku, zdążą złożyć wniosek przed 15.00. Na szczęście każdy zdążył i nikogo nie odprawiono z kwitkiem.

- Wszyscy, którzy czekali w kolejce, zdążyli złożyć dokumenty.  Nie było awantur ani żadnych incydentów, ale mieliśmy wsparcie ochrony i straży miejskiej - mówi Eliza Dygas, kierowniczka Działu Świadczeń Rodzinnych na pl. Dąbrowskiego. - U nas przyjęto dziś 270 wniosków.

To nie wszystko. Około 170 wniosków wpłynęło drogę elektroniczną przez platformę internetową Empatia, a drugie tyle - wskazuje MOPS - czeka jeszcze na przyjęciem bo system się chwilowo zablokował. Około 100 dokumentów złożono w pozostałych punktach.  Łącznie szacuje się, że płocki MOPS przyjął pierwszego dnia ponad 700 wniosków.  To dopiero początek - procedura przyjęcia wniosków to jedno, a przygotowanie decyzji administracyjnych do wypłaty - to drugie, znacznie bardziej czasochłonne i pracochłonne.

O tym, co rano działo się przed siedzibą MOPS, czytaj też:

Na zdjęciach: dzisiejszy poranek przed siedzibą MOPS na pl. Dąbrowskiego

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE