Reklama

Kolejki po 500 plus. W cztery dni złożono już kilkaset wniosków

Opublikowano:
Autor:

Kolejki po 500 plus. W cztery dni złożono już kilkaset wniosków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Począwszy od 1 sierpnia w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej długie kolejki. Nie przeszkadzał nawet upał. Na Mazowszu tylko przez dwa dni złożono 25 tys. 867 wniosków.

Począwszy od 1 sierpnia w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej długie kolejki. Nie przeszkadzał nawet upał. Na Mazowszu tylko przez dwa dni złożono 25 tys. 867 wniosków. 

Korzystanie ze wsparcia w ramach programu Rodzina 500 plus w nowym okresie świadczeniowym wymaga złożenia nowego wniosku. Dla wielu osób liczy się jak najszybsze złożenie i utrzymanie ciągłość świadczenia. Zgodnie z danymi Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego od początku funkcjonowania programu do 389 tys. mazowieckich rodzin trafiło 4,17 mld zł. Najwięcej wniosków złożono w Warszawie – 11 tys. 273 (najwięcej w dzielnicach: Białołęka – 1 tys. 272, Ursynów – 1 tys. 189, Bemowo – 1 tys. 007). Na Mazowszu najszybsi okazali się mieszkańcy Radomia, 1 i 2 sierpnia wpłynęło tam 890 wniosków, 744 w Piasecznie, 492 w Siedlcach. Liczba złożonych wniosków przez pierwsze dni w Płocku także osiągnęła już kilkaset. Pracownicy zachęcają do składania wniosków przez internet, aby uniknąć kolejek. kierowniczka działu świadczeń rodzinnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Eliza Dygas mówiła nam ostatnio, że poprzednim razem złożono 8 tys. wniosków. 

[ZT]16153[/ZT]

Główne zasady programu „Rodzina 500 ” pozostają bez zmian. W dalszym ciągu będzie to nieopodatkowane świadczenie w wysokości 500 zł, wypłacane do 18. roku życia dziecka. Nie zmieniło się również kryterium dochodowe obowiązujące jedynie na pierwsze dziecko (800 zł lub 1 tys. 200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego). Wsparcie w ramach rządowego programu Rodzina 500 plus jest ustalane na okres roku – od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Jedynie pierwszy, trwający jeszcze okres, jest dłuższy. Rozpoczął się 1 kwietnia 2016 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE