Reklama

Koła gospodyń, straże, parafie, szkoły. Można zdobyć 20 tys. zł

Opublikowano:
Autor:

Koła gospodyń, straże, parafie, szkoły. Można zdobyć 20 tys. zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach nowego programu grantowego „Zdrowie dla Płocka” Fundacja Orlen przeznaczy 300 tys. zł na inicjatywy związane z promocją profilaktyki zdrowotnej. O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje z Płocka oraz powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. 

W ramach nowego programu grantowego „Zdrowie dla Płocka” Fundacja Orlen przeznaczy 300 tys. zł na inicjatywy związane z promocją profilaktyki zdrowotnej. O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje z Płocka oraz powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. 

Program „Zdrowie dla Płocka” dotyczy m.in. organizacji szkoleń, warsztatów i wykładów na temat zapobiegania zachorowaniom. Wnioski można składać do 7 września br. poprzez formularz on-line dostępny na stronie Fundacji Orlen.

- Dofinansowanie mogą otrzymać organizacje pozarządowe, instytucje samorządowe, a także instytucje kultury, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich, jednostki ochotniczej straży pożarnej i parafie - wyliczają w Fundacji Orlen. - Wnioskodawcy mogą starać się darowizny w wysokości do 20 tys. zł.

 Granty otrzymają te organizacje, które przedstawią spójną koncepcję oraz starannie uargumentują potrzebę realizacji projektu. Dodatkowo punktowane będzie również zaangażowanie lokalnej społeczności, a także doświadczenie organizacji w prowadzeniu inicjatyw z zakresu profilaktyki zdrowotnej.
 
- Stworzyliśmy kolejny już projekt o charakterze edukacyjnym, promujący zdrowy tryb życia, ponieważ wiemy, jak skuteczną metodą w zapobieganiu chorobom jest profilaktyka. Chcemy, by nasz program przyczynił się do podniesienia poziomu świadomości społecznej i zachęcił mieszkańców Płocka oraz sąsiednich powiatów do regularnych badań. Przekazując środki finansowe w formie grantów wspieramy działania lokalnych instytucji i organizacji, które najlepiej znają potrzeby społeczności, w których funkcjonują. W ten sposób pokazujemy też, jak w praktyce PKN Orlen wdraża zasady społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi Agata Górnicka, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN Orlen.

 Do 25 września br. fundacja rozstrzygnie konkurs i poinformuje, które organizacje otrzymają granty. Natomiast realizacja zwycięskich projektów rozpocznie się 28 września br. Dodajmy, że „Zdrowie dla Płocka” jest jednym z działań podjętych przez płocki koncern w ramach programu „Kompleksowej profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego”. Na jego realizację koncern przeznaczy w ciągu sześciu lat 10 mln zł. Partnerami merytorycznymi tego przedsięwzięcia zostały Narodowy Instytut Onkologii (dawne Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie) oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, które odpowiadają za realizację działań w ramach programu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE