Reklama

Kogo wybraliśmy do rady miasta

Opublikowano:
Autor:

Kogo wybraliśmy do rady miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 mandatów dla PiS, o jeden mniej dla PO, a do tego cztery dla ludowców i tylko dwa dla SLD - to nieoficjalne, ale dość pewne informacje.

10 mandatów dla PiS, o jeden mniej dla PO, a do tego cztery dla ludowców i tylko dwa dla SLD - to nieoficjalne, ale dość pewne informacje.

Miejska komisja wyborcza zapowiada, że dopiero za dwie-trzy godziny poda oficjalne wyniki wyborów do rady miasta. Ale poszczególne komitety opierając się na swoich źródłach, już świętują sukces lub martwią  się porażką. Z tego, co udało nam się ustalić, o sukcesie mogą mówić koalicja centroprawicy pod wspólnym szyldem (aż 10 mandatów)  i Platforma Obywatelska  (9 mandatów), a przede wszystkim PSL, który wprowadzi do rady aż czterech radnych (do tej pory w radzie zasiadała tylko jedna przedstawicielka tej partii - tym razem niewybrana Aniela Niedzielak).

Katastrofą skończyły się wybory dla pozostałych komitetów - pierwszy raz od lat w płockim samorządzie nie zobaczymy Mirosława Milewskiego, w ostatniej kadencji miejskiego radnego, wcześniej prezydenta miasta przez 8 lat, do rady nie dostał się też nikt z Samorządnych, z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej ani z Niezależnego Płocka Iwony Wierzbickiej.

Porażką jest wynik wyborów dla SLD - z liczącej się siły politycznej do rady miejskiej dostali się jedynie najprawdopodobniej Wojciech Hetkowski oraz niebędący członkiem partii Jacek Jasion. Nie znaleźli się w niej ani szef płockich struktur tej partii Arkadiusz Iwaniak, ani dotychczasowi radni tej partii m.in. Magdalena Lewandowska, Piotr Nowicki.

Płocczanie z Podolszyc nie postawili też na mocno lansowane jedynki- do rady nie dostał się ani Piotr Gryszpanowicz, były szef MZD, jedynka na listach Sojuszu na Podolszycach, ani Aniela Niedzielak - jedynka na listach ludowców.

PiS-PR-SP - 10 mandatów

Marek Krysztofiak

Tomasz Kolczyński

Wioletta Kulpa

Leszek Brzeski

Piotr Szpakowicz

Andrzej Aleksandrowicz

Barbara Smardzewska-Czmiel,

Marcin Flakiewicz

Tomasz Korga

Adam Modliborski

 

PO - 9 mandatów

Artur Jaroszewski

Joanna Olejnik

Tomasz Maliszewski

Iwona Krajewska

Krzysztof  Izmajłowicz   - jeśli zostanie wiceprezydentem, na jego miejsce być może wejdzie Iwona Jóźwicka

Roman Siemiątkowski  - jeśli zostanie wiceprezydentem, na jego miejsce wejdzie Artur Kras

Daria Domosławska

Andrzej Nowakowski - wejdzie za niego Grzegorz Lewicki

Lech Latarski

 

PSL - 4 mandaty

Małgorzata Struzik

Michał Sosnowski

Tomasz Kominek

Michał Twardy


SLD - 2 mandaty

Wojciech Hetkowski

Jacek Jasion

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE