Reklama

KOD chce powitać prezydenta Dudę pikietą

Opublikowano:
Autor:

KOD chce powitać prezydenta Dudę pikietą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z obchodami okrągłej, 40. rocznicy Płockiego Czerwca 1976 r. do Płocka ma przyjechać prezydent Polski Andrzej Duda. Płocki oddział Komitetu Obrony Demokracji chce przywitać głowę państwa pikietą. Apelują, by zakłócanie uroczystości przebiegało w sposób... godny.

W związku z obchodami okrągłej, 40. rocznicy Płockiego Czerwca 1976 r. do Płocka ma przyjechać prezydent Polski Andrzej Duda. Płocki oddział Komitetu Obrony Demokracji chce przywitać głowę państwa pikietą. Apelują, by zakłócanie uroczystości przebiegało w sposób... godny.

Jak poinformował Andrzej Szuliński z płockiego KOD-u, w związku z wizytą prezydenta RP i - być może - przedstawicieli rządu, KOD planuje swoją demonstrację.  - Dobra zmiana wjeżdża do Płocka z wielkim hukiem, a okazją jest organizowana przez Solidarność rocznica protestów robotniczych czerwca 1976 r. - napisali przedstawiciele KOD-u i dalej: - Płock postanowił przywitać prezydenta i przygotował małą pikietkę.

Przedstawiciele KOD spotykają się 19 czerwca 2016 o godz. 11.00 pod Teatrem Dramatycznym, który ma znaleźć się na trasie przemarszu Andrzeja Dudy i Solidarności. Apelują, by zakłócanie uroczystości przebiegało w sposób godny.

 - W godny sposób okażmy swój sprzeciw, nie raniąc uczuć religijnych tych, którzy tego dnia będą się modlić za dusze zabitych w 1976 r, robotników - apelują KOD-owcy.

Przypomnijmy: choć oficjalnie wizyta wciąż nie jest jeszcze potwierdzona przez kancelarię prezydenta, Solidarność zapowiada, że prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Płocka 19 czerwca na obchody 40-lecia wydarzeń z Czerwca 1976 r. Do tej pory Płock stał w zapomnieniu, jeśli chodzi o mapę protestów początku drugiej połowy lat 70. w porównaniu do Radomia czy Ursusa. Huczne obchody wraz z wizytą głowy państwa mają zmienić ten stan rzeczy.

Fot. Szymon Łabiński / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE