Reklama

Reklama

Kochają pomagać. Nie dbają o rozgłos

Opublikowano: sob, 25 sty 2014 20:10
Autor:

Kochają pomagać. Nie dbają o rozgłos - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz dziesiąty zorganizowany został karnawałowy bal dla dzieci niepełnosprawnych. Jego organizatorami byli Tomasz Maliszewski i Michał Umiński, laureaci nagrody „Jesteś Przyjacielem”.

Reklama

Już po raz dziesiąty zorganizowany został karnawałowy bal dla dzieci niepełnosprawnych. Jego organizatorami byli Tomasz Maliszewski i Michał Umiński, laureaci nagrody „Jesteś Przyjacielem”.

To wyjątkowe wyróżnienie, przyznawane od 2001 roku, trafia do rąk osób lub instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Nie dla pieniędzy czy rozgłosu, lecz wyłącznie z potrzeby serca.
Michał Umiński odebrał swoją statuetkę w 2011 roku, a Tomasz Maliszewski w 2013 r. W 2014 roku statuetka trafiła do rąk Anny Romanowskiej-Lewandowskiej, dyrektorki biura zarządzania relacjami społecznymi w Orlenie, która od wielu lat współpracuje z organizatorami karnawałowego balu dla dzieci niepełnosprawnych. Chociaż nie mogła wziąć udziału w jubileuszowej imprezie, włożyła masę serca i energii w jej przygotowanie. Współpracownicy pani Anny podkreślają jej wielką charyzmę i gotowość niesienia pomocy potrzebującym.

Podczas tegorocznego, jubileuszowego balu w Domu Technika bawiło się ponad 100 osób. Młodych, zaledwie kilkuletnich, ale i takich, którzy osiągnęli już pełnoletność. Nikt z nich nie wyszedł z imprezy z pustymi rękoma.

Bal odbył się dzięki pomocy związków zawodowych działających przy PKN Orlen, Stowarzyszenia Petroklezja, Orlen Administracji, która bezpłatnie użyczyła Dom Technika oraz wolontariuszy. Środki finansowe na organizację imprezy zostały pozyskane z projektu "Wolontariat pracowniczy" PKN Orlen.

Łukasz Kłobuchowski z Petroklezji stojąc za konsolą ze sprzętem grającym, doskonale wywiązał się z obowiązków DJ-a. Związana ze Stowarzyszeniem Teatr Per Se aktorka Joanna Stanowska poprowadziła wszystkich uczestników balu do szalonej zabawy. A czas umilał, porywając wszystkich do tańca, zespół Medium.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.