Reklama

Kobiety z Płocka wyjdą na ulice. O co zamierzają walczyć?

Opublikowano:
Autor:

Kobiety z Płocka wyjdą na ulice. O co zamierzają walczyć? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kobiety z Płocka przyłączają się do ogólnopolskiej akcji "Strajk kobiet". Jak mówią, będą uczestniczyć w przedsięwzięciu, bo wierzą, że są po stronie milionów, a nie milionerów. Co mają na myśli?

Kobiety z Płocka przyłączają się do ogólnopolskiej akcji Strajk kobiet". Jak mówią, będą uczestniczyć w przedsięwzięciu, bo wierzą, że są po stronie milionów, a nie milionerów. Co mają na myśli?

Wydarzenie zaplanowano na środę w godz. 17.30-18.30 na Starym Rynku w Płocku.

- 10 stycznia 2018 Sejm zdecydował, że będzie procedować projekt zaostrzający prawo aborcyjne, m.in. zmuszający kobiety do noszenia i rodzenia płodów niezdolnych do samodzielnego życia - podkreśla partia Razem, organizator strajku w Płocku. - Ustawa autorstwa pani Kai Godek to tylko pierwszy krok, bo jej celem jest całkowity zakaz aborcji w Polsce i możliwość zamykania kobiet w więzieniach za poronienia! Także 10 stycznia ten sam Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy Ratujmy Kobiety. W pierwszym czytaniu, bez żadnych prac. 49 posłów opozycji nie wzięło udziału w tym głosowaniu - kontynuuje. - Blisko 400 tys. podpisów Polek i Polaków trafiło do kosza. Hańba! Prawa kobiet to prawa człowieka! Aborcja to część naszego życia! Odbierając nam prawo do bezpiecznej, powszechnej, taniej aborcji zmuszacie nas do brania kredytów. Zmuszacie nas do zapożyczania się, zmuszacie nas do brania urlopów po to, żeby wyjechać do zagranicznej kliniki, zamiast odpocząć. Zmuszacie nas do szukania niebezpiecznych, nieznanych środków w internecie. Hańba!

Uczestnicy marszu pójdą także w obronie podstawowych usług medycznych i publicznych. Czy kobiety, które jutro pojawią się na Starym Rynku, będą protestowały w słusznej sprawie? Zapraszamy do komentowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE