Reklama

Kobiety, to badanie jest dla was ważne!

Opublikowano:
Autor:

Kobiety, to badanie jest dla was ważne! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystkie kobiety, które chciałyby bezpłatnie skontrolować zdrowie swoich piersi, mogą zapisać się na bezpłatne badania w przychodni przy ul. Miodowej 2.

Wszystkie kobiety, które chciałyby bezpłatnie skontrolować zdrowie swoich piersi, mogą zapisać się na bezpłatne badania w przychodni przy ul. Miodowej 2.

Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej, Płockie Amazonki, studenci wydziału drowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku oraz Pure Jatomi z galerii Mazovia w Płocku organizują we wtorek 29 października „Dzień profilaktyki raka piersi i promocji zdrowia wśród kobiet”. Od 13 do 18 zainteresowane mieszkanki Płocka będą mogły bezpłatnie zbadać swoje piersi i skorzystać z porad Pawła Sobieskiego, specjalisty ds. chirurgii ogólnej i onkologicznej Szpitala Świętej Trójcy. Na bezpłatne badania można się zarejestrować telefonicznie pod numerem 24 364 53 50. Ilość miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak kobieta sama może zbadać swoje piersi, będzie można dowiedzieć się od studentów wydziału zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Instruktor z Pure Jatomi spróbuje wytłumaczyć, jak uniknąć nadwagi i wprowadzić w życie zdrowe nawyki żywieniowe. A Płockie Amazonki udzielą porad dotyczących profilaktyki i konieczności regularnych badań, a także samobadania.

– Istotą tego typu wydarzeń jest przekonanie kobiet, że nie chodząc na badania, same sobie robią krzywdę. Chcemy je przekonać, że samobadanie, które trwa zaledwie pięć minut,może uratować nasze życie – tłumaczy Danuta Cybulska, szefowa Płockiego Stowarzyszenia Amazonki. – Samobadanie piersi jest podstawowym elementem w procesie wczesnego wykrywania raka piersi, czyli w czasie, gdy stan zaawansowania choroby stwarza duże szanse na jej wyleczenie. Na spotkaniu przypomnimy, jak to robić. Powiemy również o tym, co robić dalej, gdy zauważymy niepokojące zmiany. Postaramy się przekonać panie, że rak to nie wyrok, a wcześnie wykryty może zostać wyleczony. Ten dzień to okazja, żeby się przebadać. Namówcie mamę, babcię, siostrę, żeby się zgłosiły. Wstyd chowamy w kieszeń, bo chociaż mamy XXI wiek, kobiety nadal wstydzą się rozebrać przed lekarzem.

Fot. PPiSOZ, ul. Miodowa 2

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE