Reklama

Reklama

Kobieta nie ma już koronawirusa, ale nadal leży na OIOM-ie [RAPORT Z WINIAR]

Opublikowano: pt, 17 kwi 2020 11:17
Autor:

Kobieta nie ma już koronawirusa, ale nadal leży na OIOM-ie [RAPORT Z WINIAR]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektor Stanisław Kwiatkowski przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji na oddziale zakaźnym.

Reklama

Dyrektor Stanisław Kwiatkowski przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji na oddziale zakaźnym.

Dane liczbowe: 

20 pacjentów łącznie,

1 pacjent ze stwierdzonym COVID-19,

1 pacjentka na OIOM, ale z negatywnym wynikiem na koronawirusa,

18 pacjentów oczekujących na wynik,

12 pobrań ostatniej doby,

336 pobrań łącznie.

- Wynik pacjentki przebywającej na OIOM-ie jest negatywny, ale nadal wymaga intensywnej opieki medycznej - powiedział Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. 

Jak tłumaczy dyrektor, liczba pobrań wynika ze zgłaszania się pacjentów i zaleceń lekarza. W niektórych placówkach w kraju prowadzone są testy personelu medycznego.  

- Dyskutowaliśmy o tym dziś. Nie ma takiej potrzeby i wytycznych, żeby każdemu pracownikowi robić test. Do tego muszą być wskazania. Pobranie musi zlecić lekarz. Jeśli ktoś ma suchy kaszel i wysoką gorączkę, to powinien zgłosić się na izbę przyjęć oddziału zakaźnego i poddać badaniu lekarskiemu. Dotyczy to także personelu medycznego. Nie robimy testów "na wszelki wypadek" - tłumaczy dyrektor. 

Jak dodaje, liczba dobowych pobrań wynika z liczby zgłaszających się pacjentów. Jeśli ktoś się zgłosi i przesłanki do wykonania testu zostaną spełnione, będzie wykonany. Za każdym razem decyduje o tym lekarz z oddziału zakaźnego. 

Zmiana wśród strażaków 

Po dwóch tygodniach nastąpi też rotacja wśród strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy mierzą temperaturę pracownikom szpitali. Przez ostatnie dni dyżury pełnili strażacy z OSP Borowiczki, Podolszyce i Trzepowo. 

- Ich praca była bardzo doceniana przez personel, wszyscy bez słowa komentarza poddawali się badaniu. Teraz ich obowiązki przejmą z OSP z powiatu płockiego - mówił dyrektor. - Zgłaszają się osoby nieaktywne zawodowo, a mają kontakt z ochroną zdrowia. Zgłaszają się też pojedyncze osoby, które chcą pomóc mierzyć temperaturę pracownikom. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.