Reklama

Kobiece granie na Starym Rynku

Opublikowano:
Autor:

Kobiece granie na Starym Rynku  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W całym kraju rozbrzmiewa przebój „Początek” w wykonaniu Korteza, Krzysztofa Zalewskiego i Dawida Podsiadły w tegorocznej edycji „Męskiego Grania”. W Płocku – dla odmiany - już w najbliższą sobotę posłuchamy kobiecych głosów. Tegoroczny program Rynku Sztuki oscyluje od kina niemego po koncerty i spektakle plenerowe, a wszystko to poprzedzą teatralne wieczorynki dla najmłodszych widzów.

W całym kraju rozbrzmiewa przebój „Początek” w wykonaniu Korteza, Krzysztofa Zalewskiego i Dawida Podsiadły w tegorocznej edycji „Męskiego Grania”. W Płocku – dla odmiany - już w najbliższą sobotę posłuchamy kobiecych głosów. Tegoroczny program Rynku Sztuki oscyluje od kina niemego po koncerty i spektakle plenerowe, a wszystko to poprzedzą teatralne wieczorynki dla najmłodszych widzów.

W centrum zainteresowania tego wieczoru będą BOVSKA i Mery Spolsky. Artystki mają już na swoim koncie debiutanckie krążki. Pierwsza z nich wydała płytę pt. „Kaktus” i od początku zaskakiwała duże zainteresowanie dzięki swojemu wyrazistemu, rozpoznawalnemu wizerunkowi scenicznemu. Druga – Mery Spolsky, wypuściła krążek „Miło było pana poznać”. Płyta ukazała się kilka miesięcy temu. Po obu występach można spodziewać się, że będą elektryzujące zarówno muzycznie, jak i wizualnie.

Podczas Rynku Sztuki spektakle wystawi również Teatr AKT z Warszawy. Ich przedstawienia opierają się ma sztuce mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniając je elementami cyrku i tańca. Znakiem rozpoznawczym grupy jest także niecodzienny humor. Główną inspiracją widowiska będzie ogień jako pierwotna, tajemnicza energia rozpalająca bohaterów. Z pewnością ich ekspresyjny taniec przyciągnie uwagę wielu płocczan, którzy w sobotę odwiedzą starówkę.

Na scenie pojawi się także Waldemar Rychły z zespołem. W ich twórczości dominuje muzyka folkowa nawiązująca do tradycji ludowej, muzyki celtyckiej, greckiej, czy afrykańskiej.

Podczas Rynku Sztuki nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych płocczan. Od godziny 17 zobaczymy dwie teatralne wieczorynki wystawiane na żywo. Pierwsza to „Cztery mile za piec” – spektakl interaktywny oparty na motywach poezji ludowej, zaś druga jest autorską wersję „Calineczki” z udziałem pięknych marionetek.

Program:
godz. 17 – teatralna wieczorynka | mała scena
I spektakl dziecięcy | Teatr Barnaby z Gdańska gra „Calineczkę”
II spektakl dziecięcy | Teatr Władcy Lalek ze Słupska gra „Cztery mile za piec”
godz. 19 – koncerty | scena pod ratuszem
Mery Spolsky + Bovska
godz. 21.30 – spektakl uliczny | centralna część Starego Rynku
Teatr Akt z Warszawy gra „Ja gore”
godz. 22.30 – kino nieme z muzyką na żywą | mała scena
Waldemar Rychły (Kwartet Jorgi) & Przyjaciele grają do filmu pt. „Ponad śnieg” (1929) w reż. Konstantego Meglickiego na podst. prozy Stefana Żeromskiego (czas: 52 min.)

Zapraszamy na Rynek Sztuki na Stary Rynek w Płocku, 18 sierpnia 2018. Wstęp wolny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE