Reklama

Koalicja PO i PSL już zawarta. Ma być na dobre i na złe

Opublikowano:
Autor:

Koalicja PO i PSL już zawarta. Ma być na dobre i na złe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koalicja cementująca współpracę Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej już zawiązana. Wiadomo, że z wiceprezydentów na pewno pozostaje na stanowisku Piotr Dyśkiewicz, pozostali dwaj dotychczasowi wiceprezydenci: Roman Siemiątkowski i Jacek Terebus w czwartek złożyli ślubowanie jako radni.

Koalicja cementująca współpracę Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej już zawiązana. Wiadomo, że z wiceprezydentów na pewno pozostaje na stanowisku Piotr Dyśkiewicz, pozostali dwaj dotychczasowi wiceprezydenci: Roman Siemiątkowski i Jacek Terebus w czwartek złożyli ślubowanie jako radni.

- Zobowiązujemy się do dalszej współpracy na wszystkich poziomach, zarówno wykonawczym, jak i uchwałodawczym – zapowiadał w czwartek tuż przed pierwszym posiedzeniem nowego składu Rady Miasta Płocka, prezydent Andrzej Nowakowski. Co ma być podstawą porozumienia? Jak dodawał, chodzi o zapewnienie dalszego dynamicznego rozwoju miasta oraz efektywną współpracę z samorządem województwa mazowieckiego z możliwością wykorzystania środków województwa, jak i środków zewnętrznych.

Tomasz Kominek przypominał, że współpraca między PO i PSL trwa już od 12 lat. - Doskonale realizuje zadania przynależne województwu mazowieckiemu. Mazowsze to najlepiej rozwijający się region w Polsce i jeden z najszybciej rozwijających się w Europie – o czym przypomnieli wspólnie z Małgorzatą Struzik. - Od czterech lat wspólnie z ekipą Andrzeja Nowakowskiego bierzemy wspólną odpowiedzialność za miasto - kontynuował Kominek. - Płock był liderem na Mazowszu, jeśli chodzi o budżet i pozyskiwanie środków europejskich. Współpraca zbliży miasto do utrzymania pozycji lidera. Wynika z rozsądku i dobrego uczucia, w tym w oparciu o dotychczasową współpracę. Do zobaczenia za pięć lat na podobnym podpisaniu – stwierdził tuż przed złożeniem podpisów.

Prezydent dodawał, że chodzi tu o wzajemne zaufanie i przekonanie, że ta współpraca służy mieszkańcom, którzy docenili efekty z ostatnich 4 lat. - Wierzymy, że będzie to służyć rozwojowi miasta w przypadku dużych i mniejszych projektów, także w sferze projektów miękkich.

Kominek uzupełniał: - Bierzemy odpowiedzialność za miasto na dobre i złe na kolejne 5 lat, co jest te z wynikiem dobrych wyników w tegorocznych wyborach samorządowych.

Jeśli chodzi o konkrety, tych było niewiele. Prezydent stwierdził, że praktycznie nic się nie zmienia. Ale w takim razie co z Jackiem Terebusem i Romanem Siemiątkowskim? - Obaj od dziś są na urlopie bezpłatnym. Czas pokaże, czy i kiedy będą powołani.

Czy będą zmiany w miejskich spółkach? Także i tu zabrakło konkretów. - To sprawa dynamiczna. Jeśli zmiany nastąpią, pojawią się informacje czy to od prezydenta, czy od rad nadzorczych – skwitował Nowakowski, po czym podkreślił - Przedmiotem negocjacji były obszary odpowiedzialności, co też dotyczy miejskich spółek podlegających poszczególnym wiceprezydentom. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE