Reklama

Klub Ośmiu z Gąbina najlepszy na Mazowszu. Płock i Sierpc wysoko

Opublikowano:
Autor:

Klub Ośmiu z Gąbina najlepszy na Mazowszu. Płock i Sierpc wysoko - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wolontariusze z Gąbina w powiecie płockim zajęli pierwsze miejsce w konkursie "Mazowieckie Barwy Wolontariatu". Rywalizowało prawie 70 osób i grup.

Wolontariusze z Gąbina w powiecie płockim zajęli pierwsze miejsce w konkursie "Mazowieckie Barwy Wolontariatu". Rywalizowało prawie 70 osób i grup.

Organizatorem był urząd marszałkowski województwa mazowieckiego. Konkurs miał na celu docenić i pokazać wolontariuszy, grup wolontariackie, a także całe rodziny zaangażowane w sprawy potrzebujących. Kandydatury mogły zgłaszać: organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe i samorządowe. Jury przyznało dwa pierwsze miejsca oraz drugie i trzecie miejsce, a także trzy wyróżnienia. 

Pierwsze miejsce przypadło Marii Wytrykowskiej z Wołomina (to  koordynatorka Młodzieżowego Klubu Wolontariatu „Na Przekór” działającego wcześniej przy wołomińskim gimnazjum, a obecnie przy liceum) oraz Klubowi Ośmiu – Młodzieżowy Wolontariat z Gąbina. Klub ten działa w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica od 16 lat. 

Grupa młodzieży w wieku 16-19 lat aktywnie działa w środowisku lokalnym i pomaga potrzebującym. Klub liczy ponad 20 osób – uczniów liceum, technikum oraz szkoły zawodowej. We wrześniu wspólnie z opiekunami ustalają plan pracy, który realizują przez cały rok. Pola aktywności są różne w zależności od potrzeb dostrzeganych przez klubowiczów. Praca w wolontariacie nie pozostawia miejsca na nudę, daje możliwość robienia czegoś ważnego i wartościowego.

W trakcie uroczystości w Warszawie Klub Ośmiu reprezentowały uczennice Karolina Józwik, Agnieszka Aleksandra Rzepecka i Weronika Tarka wraz z wicedyrektor Marią Błaszczyk, Kamilą Krakowską i Marzeną Sosińską.

Wśród wyróżnionych w konkursie jest Szkolny Klub Wolontariatu „Jeden Drugiemu” przy SP nr 2 w Sierpcu. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi placówkami niosącymi pomoc potrzebującym. Mottem młodych ludzi jest myśl Janusza Korczaka: „Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym to ja działał i kochał. Moim obowiązkiem jest troszczyć się o świat, o człowieka”.

Wyróżnienie otrzymali także wolontariusze Płockiego Wolontariatu, pracujący w Kapitalnym Sklepie w Płocku. Tylko dzięki ich codziennej pracy możliwe są przedsięwzięcia, które z początku mogły wydawać się nierealne. Kapitalny Sklep powstał w kwietniu 2018 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Wolontariuszy „Kapitał Ludzki”. Prowadzi sprzedaż podarowanych przez płocczan przedmiotów: odzieży, zabawek, książek, dekoracji itp. Cieszy się zainteresowaniem kupujących, którzy wydając w nim kolejne złotówki, przyczyniają się do pomocy potrzebującym. W lipcu 2019 r. stowarzyszenie przeznaczyło zgromadzone środki na zakup mieszkania dla wychowanka domu dziecka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE