Reklama

Klasyka dla dzieci? Zdecydowanie tak!

Opublikowano:
Autor:

Klasyka dla dzieci? Zdecydowanie tak! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka Orkiestra Symfoniczna w 2014 roku proponuje cykl „Wędrówki po pięciolinii” czyli bezpłatne koncerty artystyczno-edukacyjne dla dzieci w wieku do 3 lat i ich rodziców.

Płocka Orkiestra Symfoniczna w 2014 roku proponuje cykl „Wędrówki po pięciolinii” czyli bezpłatne koncerty artystyczno-edukacyjne dla dzieci w wieku do 3 lat i ich rodziców.

Pomysłodawczynią „Wędrówek po pięciolinii” jest Adriana Wdziękońska, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, trzykrotna stypendystka ministra kultury i sztuki. Prowadziła pierwsze „Poranki Muzyczne dla dzieci” realizowane przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy.

Jest autorem cyklu koncertów dla małych dzieci „W krainie misia Muzysia”. W Filharmonii Pomorskiej realizowała koncerty dla niemowląt „Od brzuszka do uszka maluszka”. Jest pomysłodawcą płyty z muzyką dla niemowląt wydanej przez Filharmonię Pomorską. – Koncerty dla niemowląt są ważną, nową jakością edukacyjną w skali kraju – przyznała profesor Barbara Kamińska z Akademii Muzycznej w Warszawie.

Cykl „Wędrówki po pięciolinii” zostanie zainaugurowany 26 stycznia i potrwa do czerwca. Zainauguruje go koncert „Do re, mi” podczas którego dzieci poznają wszystkie nuty i przekonają się, jak ciekawa może być muzyka klasyczna.

„Stary niedźwiedź mocno śpi” to tytuł koncertu zaplanowanego na 2 marca. Tym razem będzie to spotkanie z muzyką ilustracyjną, imitującą dźwięki otaczającego nas świata. Młodzi słuchacze będą mogli przekonać się, które instrumenty najlepiej imitują głosy zwierząt.

30 marca odbędzie się koncert „Muzyka na wodzie”. Tym razem dzieci będą miały okazję poznać instrumenty dęte i dowiedzieć się, jaką rolę spełnia w orkiestrze każdy z nich. „Panie Janie” to tytuł spotkania, które odbędzie się 13 kwietnia. Tym razem dzięki kwartetowi Positive Vibrations dzieci dowiedzą się, czym jest wokalna muzyka wielogłosowa.

„Spotkanie z muzyką z bajek” odbędzie się 25 maja. Dzieci nie tylko posłuchają piosenek wykorzystanych w znanych filmach dla najmłodszych, ale zaśpiewają wspólnie z artystami kołysankę „Ach śpij, kochanie” pochodzącą z filmu „Paweł i Gaweł”.

Cykl zamknie koncert „Oda do radości” czyli muzyczna podróż po Europie. Tym razem będzie można usłyszeć utwory charakterystyczne dla Włoch, Francji i Czech. A na koniec zaplanowane jest wspólne nucenie „Ody do Radości” Ludwika van Beethovena.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny po okazaniu wejściówek, które będzie można nabywać w kasie Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

Fot. Archiwum POS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE