Reklama

Kim jest legalny bukmacher w Polsce?

Opublikowano:
Autor:

Kim jest legalny bukmacher w Polsce? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedy w kwietniu 2017 roku weszła w życie nowelizacja Ustawy Hazardowej, w końcu stało się, które podmioty bukmacherskie są legalne w Polsce. Po uściśleniu przez prawo jakie podmioty mogą otrzymać koncesję na internetowe zakłady bukmacherskie, z polskiego rynku zakładów wzajemnych wycofało się wiele firm, stało się także jasne i 100% pewne, że nielegalny w Polsce jest choćby bet-at-home. Dzięki temu szansę otrzymali polscy bukmacherzy, a będąc precyzyjniejszym posiadający polską licencję, którzy postanowili ubiegać się o status legalnego podmiotu bukmacherskiego, zgadzając się na spełnienie wszystkich wymogów polskiego ustawodawcy.

Kiedy w kwietniu 2017 roku weszła w życie nowelizacja Ustawy Hazardowej, w końcu stało się, które podmioty bukmacherskie są legalne w Polsce. Po uściśleniu przez prawo jakie podmioty mogą otrzymać koncesję na internetowe zakłady bukmacherskie, z polskiego rynku zakładów wzajemnych wycofało się wiele firm, stało się także jasne i 100% pewne, że nielegalny w Polsce jest choćby bet-at-home. Dzięki temu szansę otrzymali polscy bukmacherzy, a będąc precyzyjniejszym posiadający polską licencję, którzy postanowili ubiegać się o status legalnego podmiotu bukmacherskiego, zgadzając się na spełnienie wszystkich wymogów polskiego ustawodawcy.

Legalny bukmacher to taka firma, która decyduje się na przestrzeganie wszystkich założeń Ustawy Hazardowej, tak więc odprowadzanie podatku od obrotu, rejestracji w Polsce, czy też posiadania witryny na polskiej domenie. To tylko niektóre z wymagań, jednak jeśli zostaną one spełnione, Ministerstwo Finansów może udzielić pozwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Obecnie w Polsce istnieje aż 14 bukmacherów, u których można obstawiać zakłady sportowe. Od połowy 2017-go roku tylko i wyłącznie podmioty posiadające polską licencję są legalne w Polsce, nie ma już żadnych wątpliwości czy obszaru do odmiennych interpretacji prawnych. Jeżeli podmiot nie posiada lokalnej licencji, jest nielegalny.

Legalni bukmacherzy w Polsce, czyli u kogo można zacząć grę.

Lista bukmacherów nie jest długa, jednak od wprowadzenia nowego prawa, lista bukmacherów zatwierdzonych przez Ministerstwo Finansów dwukrotnie się powiększyła. Oto wszyscy bukmacherzy w Polsce, którzy posiadają zezwolenie na prowadzenie działalności. Zaznaczamy, że podana kolejność jest przypadkowa i nie należy sugerować się wymienioną kolejnością. Legalni bukmacherzy online w Polsce to między innymi Milenium, PZBuk, STS, Fortuna, BetClic, E-Toto, LV BET, Typiko, Traf – Zakłady Wzajemne, forBET, BetFan, Totolotek, Totalbet oraz Ewinner.

Nowi legalni bukmacherzy internetowi w Polsce.

Niektórzy bukmacherzy, którzy zostali wymienieni na powyższej liście, jeszcze nie wystartowali. Owszem, mają już zgodę Ministra, jednak jeszcze nie znamy ich oferty jeśli chodzi o zakłady internetowe. Ze względu na to, w nowym roku polskie zakłady bukmacherskie z pewnością się zmienią pod wpływem nowych bukmacherów, co jest pozytywną wiadomością dla graczy, którzy otrzymają większą możliwość wyboru pod względem tego, który bukmacher Polska posiada lepszą ofertę.

Czym się różni legalny bukmacher internetowy od nielegalnego?

Główną różnicą jest to, że każdy legalny bukmacher online jest zobowiązany do oddawania podatku o wysokości 12% od obrotu. Jest to najwyższy podatek w Europie, jednak aby móc być uznanym jako polski bukmacher, należy się zastosować do tego restrykcyjnego przepisu. Dodatkowo legalny bukmacher jest bezpieczny i wypłacalny. Z firmami, które nie działają do końca legalnie nigdy nic nie wiadomo. Co prawda mogą mieć wyższe stawki wygranych i wydawać by się mogło, że w porównaniu do nich legalni bukmacherzy nie wypadają korzystnie, jednak należy wziąć pod uwagę to, iż legalny bukmacher Polska jest sprawdzony przez nasz rząd i uznany za bezpieczny, dlatego lepiej jest korzystać z jego usług. Przypominamy również, że gra u nielegalnych bukmacherów jest karalna.

Decyzję o tym, czy warto grać u bukmachera każdy musi podjąć samodzielnie, natomiast pewne jest, że gra w podmiotach nie posiadających lokalnej licencji jest łamaniem prawa. Po najnowszych wytycznych z poziomu komisji unijnych jasne już jest, że każdy kraj członkowski może regulować kwestie hazardu na poziomie lokalnym. Jeżeli przedstawiciele jakiegokolwiek podmiotu bukmacherskiego sugerują nadrzędność regulacji unijnych nad krajowymi w zakresie bukmacherki, mówiąc dyplomatycznie "mijają się z prawdą".

Należy pamiętać, że dozwolona jest gra tylko u legalnych firm bukmacherskich w Polsce. Gra u nielegalnych jest zabroniona przez prawo. Każda forma hazardu wiąże się z ryzykiem utraty środków finansowych czy problemem uzależnień.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE