Reklama

Kilkaset podziękowań dla płocczan [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Kilkaset podziękowań dla płocczan [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę w auli ratusza wręczano dyplomy za zaangażowanie w organizację 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Płocku. W sumie było ich kilkaset. Wyczytanie wszystkich osób, szkół, organizacji, czy stowarzyszeń, chociaż odbywało się w ekspresowym tempie, trwało godzinę. Podobnie oklaski na sali.

W środę w auli ratusza wręczano dyplomy za zaangażowanie w organizację 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Płocku. W sumie było ich kilkaset. Wyczytanie wszystkich osób, szkół, organizacji, czy stowarzyszeń, chociaż odbywało się w ekspresowym tempie, trwało godzinę. Podobnie oklaski na sali.

Takie spotkanie, aby podziękować za wszystkie wydarzenia czy to w Orlen Arenie, czy te towarzyszące Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,  to już pewna tradycja. Na tym tegorocznym wspominano nie tylko sam płocki Finał - a ten okazał się rekordowy. Zebrano ponad 323,3 tys. zł.

[ZT]21480[/ZT]

Przypominano także dalsze wydarzenia, których nikt się nie spodziewał - zamordowanie prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza i rezygnację Jerzego Owsiaka ze stanowiska szefa fundacji.

- Płock stanął murem za Owsiakiem. Tydzień po wielkim Finale odbyła się impreza wspierająca Jurka Owsiaka. Też byliście z nami, za co serdeczne dziękuję - mówiła koordynatorka płockiej akcji i szefowa Młodzieżowego Domu Kultury, Litosława Koper.

[ZT]21372[/ZT]

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to przede wszystkim wielka radość, serce, uśmiech, bliskość drugiego człowieka. Wszystko to, co pozytywne między ludźmi - podkreślał prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. - A te liczby, które gdzieś tam się pojawiają, rosną, stają się kolejnymi rekordami, są tego efektem. Ale bez wątpienia bez tej niesamowitej armii bardzo dobrych ludzi cała akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie miałaby sensu. Sprzęt zakupiony za pieniądze z tej akcji trafia także do płockich szpitali. Tegoroczna Orkiestra miała jednak jeden tragiczny akord, o którym, jak sądzę, nie będziemy mogli nigdy zapomnieć.

Minutą ciszy uczczono pamięć Pawła Adamowicza.

[ZT]21364[/ZT]

Teczki z dyplomami piętrzyły się w auli na kilku stosach. Podziękowania trwały długo. Dyplomy czekały m.in. na posłów, marszałka województwa mazowieckiego, kilkoro miejskich radnych, wiceprezydentów Płocka, weteranów WOŚP - ludzi, którzy angażują się w akcję od wielu lat, a także na przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń, placówek edukacyjnych, szpitali, mediów. Przeznaczone były dla artystów, służb mundurowych, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, harcerzy, czy przedsiębiorców.

[ZT]21398[/ZT]

[ZT]21304[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE