Reklama

Kilkaset osób zarejestrowało się dla Marcela!

Opublikowano:
Autor:

Kilkaset osób zarejestrowało się dla Marcela! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz kolejny płocczanie pokazali, że mają wielkie serca. Blisko 900 osób zarejestrowało się w bazie dawców szpiku. Ale będzie ich jeszcze więcej. Akcja cały czas trwa.

Już po raz kolejny płocczanie pokazali, że mają wielkie serca. Blisko 900 osób zarejestrowało się w  bazie dawców szpiku. Ale będzie ich jeszcze więcej. Akcja cały czas trwa.

To był wyjątkowy weekend. W płockich galeriach handlowych oraz szpitalu wojewódzkim nauczyciele, rodzice, uczniowie, wolontariusze prowadzili stoiska rejestrujące potencjalnych dawców. Dzięki tej bezinteresownej pomocy udało się zarejestrować 780 potencjalnych dawców szpiku, którzy mają szansę uratować komuś życie. W poniedziałek w Małachowiance pod kierunkiem Moniki Malewskiej zarejestrowano kolejnych 107 wyjątkowych osób. I z pewnością będzie ich więcej, bo dołączają kolejni...Wszyscy z niecierpliwością czekają na wynik... Oczywiście, nie liczą się liczby tylko ten jeden właściwy bliźniak genetyczny. Jednak, im będzie więcej dawców, tym większa szansa na sukces. 

 - Dziękujemy ludziom o wielkich sercach zarówno zarejestrowanym jak i rejestrującym - mówi Martyna Skrodzka, nauczycielka z SP22. - Płock pokazał, że ma wielkie serce, choć w akcji brali udział również mieszkańcy okolic. Akcja zgromadziła około 200 wolontariuszy, z czego najliczniejszą grupę stanowili Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku.

Nauczycielka nie kryła dumy z zaangażowania i wytrwałości uczniów, szczególnie tych najmłodszych. Zapewniała, że wsparcie i empatia ze strony rodziców dodaje sił do działania, a poświęcenie ze strony nauczycieli utwierdza w przekonaniu, że nauczyciele to nie tylko zawód...

W akcji wzięło udział 50 nauczycieli z SP 22, a szczególne podziękowania należą się koordynatorom poszczególnych lokalizacji, na których barkach spoczywał ogromny ciężar przygotowań i szczególnej odpowiedzialności podczas całej akcji - Marcie Kapuścińskiej, Lidii Dziewięckiej,  Iwonie Blank, Anecie Szatkowskiej, Annie Kowalskiej, Agnieszce Sołtysiak, Justynie Szulińskiej (mamie uczennicy z klasy Marcela), Andżelice Kaniewskiej-Łuciakiewicz oraz Mariuszowi Łakomskiemu. Do akcji przyłączyli się również nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 oraz młodzież z Gimnazjum nr 8, Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego oraz Zespołu Szkół Technicznych 70-tka, które zwiększą szansę na odnalezienie tego właściwego dawcy dla Marcela. 

- Błagam, nie bądźmy ignorantami, mówiąc, że nie mamy czasu na rejestrację, a nawet rozmowę o bazie dawców, mając go na wybór nowej sukienki w galerii handlowej - podkreśla Martyna Skrodzka. - Nie pędźmy obojętnie w wirze obowiązków z wózkiem na zakupy, taranując po drodze czyjąś szansę na życie, którą być może mamy w sobie, nie zasłaniajmy się trudami życia jako tarczą przed pomocą innym. Nie ignorujmy wołania o pomoc dla chorego dziecka, prowadząc własne za rękę. Nie kładźmy na szli własnej wygody z ocaleniem ludzkiego życia.

Pani Martyna szczególnie podkreślała, jak ważne jest, by czasem zapomnieć o sobie dla drugiego człowieka. Dzięki temu, dla wszystkich zaangażowanych, ten czas był cenną i wartościową lekcją solidarności i empatii, umożliwił zatrzymanie się na chwilę w biegu życia i pozwolił na chwilę refleksji.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi składa podziękowania:

Prezydentowi Płocka Andrzejowi Nowakowskiemu za objęcie akcji honorowym patronatem, Fundacji DKMS, bez której akcja nie odbyłaby się. Zaangażowanie koordynatorów i pracowników fundacji zasługują na szczególny wyraz uznania. Do akcji przyłączyło się wiele osób, firm, instytucji, prezes SPR Wisła Płock - Adam Wiśniewski, wiceprezes Wisły Płock - Tomasz Marzec, Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock - Jacek Żabka, Kuria Diecezjalna, Książnica Płocka, Komunikacja Miejska Płock, Rynex, Płocki Wolontariat, wolontariusze WOPR. Rodzina i przyjaciele chłopca dziękują za współpracę Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta oraz Starostwu Powiatowemu, dyrektorom płockich szkół i przedszkoli za przyłączenie się do zbiórki pieniężnej na rzecz fundacji, a także nauczycieli, którzy uświadomili swoich wychowanków na temat dawstwa szpiku. Podziękowania należą się też Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Marcina Kacprzaka w Płocku, Galerii Wisła, Galerii Mazovia, Atrium Płock, Atrium Mosty, Auchan. Dziękujemy lokalnym mediom. Wszystkim, którzy zgodzili się na udostępnienie plakatów i ulotek informacyjnych o akcji oraz wszystkim, którzy te ulotki roznieśli - zdaniem Fundacji Płock w tym zakresie padł rekord - w dużej mierze dzięki społeczności SP 22.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE